• „Święto słowa” w Pałacu Czeczów w Kozach rozstrzygnięte!
  • Wyjątkowy koncert laureatów SAGA podczas Święta Powiatu Bielskiego!
  • Królowały potrawy wielkanocne!

„ UWAGA ! Zmiana godzin dyżurów Nieodpłatnej Pomocy Prawnej w dniach 24, 27 i 31 grudnia.”

Zobacz zmiany godzin w punktach Nieodpłatnej Pomocy Prawnej

Nominacja do Nagrody im.księdza Londzina

29 Paź 2019

W tym roku do prestiżowej Nagrody Starosty Bielskiego im. księdza Józefa Londzina samorząd miasta Szczyrk nominował Jacka Żabę.

Jacek Żaba jest fotografem, autorem licznych publikacji, dziennikarzem, od 20 lat nieprzerwanie redaktorem naczelnym "Gazety Szczyrkowskiej", zaangażowany w wiele przedsięwzięć w dziedzinie promocji, kultury i sportu, rzetelny w swojej pracy, nastawiony na propagowanie historii i tradycji Szczyrku oraz sąsiednich miejscowości.

Jego dużą zasługą dla Szczyrku jest wydanie w tym roku wspaniałej publikacji – albumu o dawnych dziejach Szczyrku. Książka powstała kosztem kilku lat jego społecznej pracy, a lokalny miesięcznik "Gazeta Szczyrkowska" dzięki jego kierownictwu wydawany jest na najwyższym poziomie edytorskim i redakcyjnym raz cieszy się dużą popularnością.

Działacz Polskiego Związku Narciarskiego, obecnie prezes stowarzyszenia instruktorów i trenerów narciarstwa PZN, a wcześniej wiceprezes ds, szkolenia. Przez wiele lat pełnił funkcję szefa komisji szkół narciarskich, współautor programu nauczania narciarstwa. Prywatnie właściciel najstarszej w Polsce szkoły narciarskiej ""Śmig" w Szczyrku (50 lat tradycji).

Za swoją działalność odznaczony przez Prezydenta RP Brązowym i Srebrnym Krzyżem Zasługi.