• „Święto słowa” w Pałacu Czeczów w Kozach rozstrzygnięte!
  • Wyjątkowy koncert laureatów SAGA podczas Święta Powiatu Bielskiego!
  • Królowały potrawy wielkanocne!

Deszczowy rajd

08 Paź 2019

W sobotę 5 października pogoda wprawdzie nie dopisała, nie dało się nie zauważyć obfitego deszczu i przenikliwej wilgoci, a mimo to w XVIII Powiatowym Jesiennym Rajdzie "Brązowego Liścia" w Porąbce organizowanym przez PTTK "PODBESKIDZIE" oraz Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej udział wzięło ponad 400 uczestników z 18 szkół.

Młodzież wraz z opiekunami na mecie rajdu zjawiła się punktualnie i w bardzo dobrych humorach. Uczniowie po zjedzeniu smacznej grochówki aktywnie brali udział we wszystkich konkurencjach, prezentacjach wokalnych, rzucie ziemniakiem i rzucie do bramki hokejowej. Było gwarno, wesoło i sympatycznie.

Na koniec wręczono podziękowania dla przewodników PPTK.

Z okazji Światowego Dnia Turystyki podziękowania od starosty bielskiego za dotychczasowe lata pracy na rzecz rozwoju turystyki pieszej, kształtowanie kolejnych pasjonatów wędrówek po beskidzkich szlakach oraz za owocną pracę z młodymi piechurami otrzymali przewodnicy: Urszula Lach, Joanna Wojdan, Krzysztof Gucwa i Bartłomiej Krótki.

Dwa Puchary Starosty Bielskiego Andrzeja Płonki powędrowały do Szkoły Podstawowej nr 2 w Czańcu, za najliczniej reprezentowaną szkołę na rajdzie i najliczniej reprezentowaną drużynę. Radość uczniów z tego faktu była przeogromna.

Nagrody wręczali Dorota Nikiel i Grzegorz Gabor członkowie Zarządu Powiatu, radna Rady Powiatu Bielskiego Helena Byrdy – Przybyła, Marek Czader prezes oddziału PTTK „Podbeskidzie” w Bielsku – Białej i jego wiceprezes Andrzej Kucia.

Wielu wzruszeń dostarczyła również najmłodsza uczestniczka rajdu dwuletnia Ola Chrobak z Kobiernic.

Biuro ds. Promocji Powiatu, Kultur, Sportu i Turystyki składa wszystkim serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji imprezy, zwłaszcza Annie Jezierskiej dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Porąbce i jej pracownikom oraz dziękujemy gorąco uczniom, nauczycielom i opiekunom za uczestnictwo w tegorocznym rajdzie.

/Tekst i foto: A. Macher/