• „Święto słowa” w Pałacu Czeczów w Kozach rozstrzygnięte!
  • Wyjątkowy koncert laureatów SAGA podczas Święta Powiatu Bielskiego!
  • Królowały potrawy wielkanocne!

„ UWAGA ! Zmiana godzin dyżurów Nieodpłatnej Pomocy Prawnej w dniach 24, 27 i 31 grudnia.”

Zobacz zmiany godzin w punktach Nieodpłatnej Pomocy Prawnej

Starosta bielski laureatem Nagrody im.Grzegorza Palki

07 Paź 2019

Miło nam poinformować, że Andrzej Płonka starosta bielski, prezes Związku Powiatów Polskich w niedzielę 6 października w Muzeum Kolekcji im. Jana Pawła II Fundacji Janiny i Zbigniewa Porczyńskich w Warszawie został uhonorowany Nagrodą im. Grzegorza Palki w dziedzinie działalności samorządowej o wymiarze ogólnokrajowym. Uroczystość zorganizowano już po raz XXII, nagrody i wyróżnienia przyznawane są przez Ligę Krajową pod przewodnictwem Tadeusza Wrony.

Nagroda im. Grzegorza Palki nadawana jest przez Ligę Krajową za wybitne zasługi dla samorządu terytorialnego. Liga Krajowa, zrzeszająca Ligi Miejskie i Ligi Wiejskie, opierająca swoją działalność o hasło: „Rodzina – Wspólnota lokalna – Ojczyzna”, promuje działania na rzecz kontynuacji demokratycznych reform.

Fundując Nagrodę im. Grzegorza Palki Liga Krajowa honoruje się jednego z najwybitniejszych przedstawicieli polskiego samorządu terytorialnego, tragicznie zmarłego prezydenta Łodzi Grzegorza Palkę.

W tym roku laureatami zostali: w dziedzinie ogólnopaństwowej:

Mateusz Morawiecki prezes Rady Ministrów za skuteczne działania na rzecz zrównoważonego rozwoju kraju, szczególnie obszarów zaniedbanych, prorodzinne inicjatywy rządu oraz za pomoc samorządowi m. st. Warszawy wobec zagrożenia klęską ekologiczną,  w dziedzinie działalności samorządowej o wymiarze ogólnokrajowym:

Ferdynand Morski wieloletni dyrektor Śląskiego Związku Gmin i Powiatów - za ważny merytoryczny wkład w rozwój samorządności i koordynowanie pracy największego regionalnego związku samorządu terytorialnego,

Andrzej Płonka prezes Zarządu Związku Powiatów Polskich, starosta bielski za ofiarną działalność publiczną i podejmowane inicjatywy na rzecz rozwoju samorządu terytorialnego i Elżbieta Anna Polak marszałek Województwa Lubuskiego za inicjowanie strategicznych planów i inwestycji regionalnych. W kategorii działań w samorządzie lokalnym o znaczeniu ponadlokalnym: uhonorowano Jacka Brygmana wiceprzewodniczącego Związku Gmin Wiejskich RP, wójt Gminy Cekcyn, Bernarda Cichosza wydawcę prasy i książek, Bogusława Kmiecia burmistrza Sędziszowa Małopolskiego i Roberta Szweda przewodniczącego Rady Miasta Rejowiec Fabryczny. Ponadto Kapituła przyznała 3 wyróżnienia: Marzenie Czubaj-Gancarz wójtowi Gminy Tomaszów Lubelski, Józefowi Jodłowskiemu staroście rzeszowskiemu i Stanisławowi Rokosz wójtowi Gminy Dębica.

Na uroczystości Janusz Bodziacki przedstawiciel Prezydenta RP Andrzeja Dudy, członek Narodowej Rady Rozwoju, przekazał dar Prezydenta dla Ligi Krajowej w postaci flagi narodowej i odczytał dedykację.

Tegoroczną XXII edycję uroczystości uświetnił koncert zespołu Dylan.pl czyli Bob Dylan po polsku.

/A. Macher na podstawie informacji ze strony www.zpp.pl, zdjęcia: strona www.zpp.pl/