• „Święto słowa” w Pałacu Czeczów w Kozach rozstrzygnięte!
  • Wyjątkowy koncert laureatów SAGA podczas Święta Powiatu Bielskiego!
  • Królowały potrawy wielkanocne!

Wybrano Perłę Podbeskidzia

04 Paź 2019

Podczas IX Regionalnego Kongresu Kobiet Podbeskidzia pod honorowym patronatem posłanki RP Mirosławy Nykiel na wielkiej gali 28 września spośród sześciu Wielkich Duchem Społecznic, kobiet wyjątkowych, które to w swoich Małych Ojczyznach działają bezinteresownie na rzecz drugiego człowieka, wybrano Perłę Podbeskidzia.

Nagrodę i tytuł przyznaje Kapituła Konkursu. Warto dodać ,iż autorką wręczanej statuetki jest bielska rzeźbiarka Lidia Sztwiertnia.

W tym roku w ramach IX Regionalnego Kongresu Kobiet Podbeskidzia do zaszczytnego i prestiżowego tytułu „Perły Podbeskidzia” nominowano kobiety aktywne, przedsiębiorcze, które podzieliły się swoimi dokonaniami, poprzez budowanie grona wzajemnego wsparcia i dzielenia się tym ,co jest najlepsze nie tylko na płaszczyźnie zawodowej, ale i społecznej. Wśród tych wspaniałych kobiet znalazły się: Justyna Kudelska z Kóz, Sandra Deka z Żywca, Sylwia Grzebień z Rudnik, Bożena Tobiasz z Wilkowic, Irena Rogusińska z Czechowic –Dziedzic i mieszkanka Pisarzowic z gminy Wilamowice Cecylia Puzoń.

Statuetka i nagroda „Perła Podbeskidzia” 28 września podczas uroczystej gali Kongresu trafiła do Sylwii Grzebień - prezesa Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Rudnik, która została doceniona za uczestnictwo i organizację imprez integrujących lokalną społeczność.

Na Kongresie, patronat nad którym przyjęła który jak zawsze przyjęła posłanka na Sejm RP Mirosława Nykiel nie mogło zabraknąć dostojnych gości w osobach prof. Jerzego Buzka, prezydenta miast Bielska–Białej Jarosława Klimaszewskiego, a także przedstawicieli lokalnych samorządów, rektorów bielskich uczelni oraz sponsorów gali.

/ Tekst: A. Macher, zdjęcia udostępnione –archiwum Bielski Rynek Agata Rucińska/