• „Święto słowa” w Pałacu Czeczów w Kozach rozstrzygnięte!
  • Wyjątkowy koncert laureatów SAGA podczas Święta Powiatu Bielskiego!
  • Królowały potrawy wielkanocne!

Jesienny Piknik w Olszówce

30 Wrz 2019

Tradycyjnie końcem września w Bielskim Centrum Psychiatrii - Olszówka w Bielsku - Białej zorganizowano Jesienny Piknik.

I jak zwykle było bardzo miło, dopisała pogoda, frekwencja uczestników, organizatorzy czyli Bielskie Stowarzyszenie Rozwoju Psychiatrii pod kierownictwem Małgorzaty Tworzydło oraz Bielskie Centrum Psychiatrii, którym kieruje dyrektor Lucyna Łagowska zadbali, by wszyscy czuli się dobrze, świetnie się bawili i ten piknikowi czas spędzili w gronie rodziny i przyjaciół. I jak zawsze nie zabrakło ludzi dobrej woli, którzy wsparli organizacyjnie piknik.

Do organizacji tego przedsięwzięcia przyłączyło się wiele instytucji i stowarzyszeń, które prezentowały ciekawe oferty spędzania wolnego czasu. Wśród nich nie zabrakło Warsztatów Terapii Zajęciowej, Książnicy Beskidzkiej, Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego, Stowarzyszenia Teatr Grodzki. Popularnością cieszyły się prace wykonane przez uczestników pracowni rękodzieła artystycznego, krawieckiej, ceramicznej i manufaktury cukierniczej.

Wśród gości nie zabrakło wicestarosty bielskiego Grzegorza Szetyńskiego, przewodniczącej Komisji Zdrowia i Polityki Społecznej Rady Powiatu Heleny Byrdy – Przybyła, dyrektora Książnicy Beskidzkiej Bogdana Kocurka, naczelnika Wydziału Zdrowia Lucyny Majewskiej, która wręczała nagrody uczestnikom konkursu fotograficznego. W ramach pikniku zorganizowano także wiele konkurencji sportowych, tanecznych i muzycznych. Nagrody zwycięzcom wraz z gratulacjami przekazali wicestarosta G.Szetyński i przewodnicząca Komisji Zdrowia H.Byrdy – Przybyła.

/Tekst i foto: A. Macher/