• „Święto słowa” w Pałacu Czeczów w Kozach rozstrzygnięte!
  • Wyjątkowy koncert laureatów SAGA podczas Święta Powiatu Bielskiego!
  • Królowały potrawy wielkanocne!

Rekordowa frekwencja Polsko - Czeskiej Ligi Szachowej 2019

23 Wrz 2019

alt

W sobotę 21.09 w Porąbce odbył się I turniej Polsko-Czeskiej Ligi Szachowej ‘2019, w którym uczestniczyło, aż 118 zawodników z powiatu bielskiego oraz partnerskiego miasta Frydek-Mistek, a liczba ta stała się frekwencyjnym rekordem ligi szachowej, która organizowana jest w powiecie bielskim od ponad 8 lat.

Zawodników, trenerów i opiekunów przywitali Czesław Pszczółka i Magdalena Więzik – organizatorzy i koordynatorzy projektu z Biura ds. Promocji Powiatu, Kultury, Sportu i Turystyki Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej oraz sędzia główny Michał Paździora.

Tegoroczna edycja Ligi organizowana jest w ramach projektu pn. „Polsko-Czeska Liga Szachowa ‘2019” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu INTERREG V-A Republika Czeska –Polska 2014-2020 oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Beskidy. Projekt realizowany jest od sierpnia 2019 r. do stycznia 2020 r. W ramach Ligi odbędą się 4 turnieje w powiecie bielskim oraz turniej wyjazdowy we Frydku-Mistku dla najlepszych zawodników. Ostatni turniej finałowy odbędzie się 3 grudnia b.r. w Starostwie Powiatowym w Bielsku-Białej (sala sesyjna).

Wszystkim zawodnikom życzymy jak najlepszych wyników i mamy nadzieje, że we wszystkich turniejach będzie tak liczna frekwencję.

(tekst i foto: M. Więzik)