• „Święto słowa” w Pałacu Czeczów w Kozach rozstrzygnięte!
  • Wyjątkowy koncert laureatów SAGA podczas Święta Powiatu Bielskiego!
  • Królowały potrawy wielkanocne!

Będzie nowy most w Porąbce!

19 Wrz 2019

Starosta bielski Andrzej Płonka odebrał dzisiaj z rąk wiceministra Inwestycji i Rozwoju Grzegorza Pudy pozytywną opinię o przyznaniu środków na przygotowanie dokumentacji na nowy most w Porąbce na rzece Sole.

Budowa mostu to długo oczekiwana inwestycja, ważna nie tylko dla gminy Porąbka, ale dla powiatu bielskiego i całego regionu. Most, który ułatwi komunikację, wpłynie znacząco na dostępność regionu i wzmocni jego konkurencyjność, będzie budowany w ramach programu „Mosty dla regionów”.

Minister Inwestycji i Rozwoju Jerzy Kwieciński podpisał pozytywną opinię do co do zasadności finasowania z dotacji celowych budżetu zadania stanowiącego zadanie własne Powiatu Bielskiego pn. „Rozbiórka tymczasowej przeprawy mostowej i budowa mostu na rzece Sola wraz z przebudową połączenia drogowego z drogą wojewódzką 948 i drogami powiatowymi 4480S i 1456S w miejscowości Porąbka”.

W spotkaniu i konferencji prasowej udział wzięli także: senator RP Andrzej Kamiński, wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Stanisław Szwed, II wicewojewoda śląski Robert Magdziarz i wójt gminy Porąbka Paweł Zemanek.

Stary most, a właściwie kładka pieszo – jezdna to typowa prowizorka, która przetrwała lata. Został zbudowany, gdy stary most zabrała powódź i tak to trwa do dzisiaj. Potrzebny jest most dwupasmowy, nowoczesny, wygodny i spełniający wszelkie wymogi komunikacyjne – mówi starosta bielski Andrzej Płonka.

/Tekst: A. Macher, foto: J. Jesionka/