• „Święto słowa” w Pałacu Czeczów w Kozach rozstrzygnięte!
  • Wyjątkowy koncert laureatów SAGA podczas Święta Powiatu Bielskiego!
  • Królowały potrawy wielkanocne!

Zmarł ks. Stanisław Jasek

19 Wrz 2019

18 września, w 56. roku kapłaństwa i 83.roku życia zmarł ks. prałat Stanisław Jasek, emerytowany proboszcz parafii Przemienienia Pańskiego w Buczkowicach, laureat Nagrody im. ks. Józefa Londzina, przyznawanej przez starostę bielskiego i honorowy obywatel gminy Buczkowice.

Ks. prał. Jasek urodził się 20 maja 1937 r. w Węglówce. Święcenia kapłańskie otrzymał 21 czerwca 1964 r. w katedrze na Wawelu z rąk bp. Karola Wojtyły. W 1977 r. został proboszczem w Buczkowicach, gdzie pracował przez 35 lat, aż do przejścia na emeryturę w 2012 r.

Odchodząc z Buczkowic pozostawił po sobie dobrą pamięć, jako kapłan wielkiego serca, a przy tym dobry gospodarz parafii. W ciągu 35 lat pod jego przewodnictwem rozbudowany został kościół, uporządkowano cmentarz, wybudowano kaplicę cmentarną, salki katechetyczne, budynek probostwa. Z równym zaangażowaniem troszczył się o słabych i ubogich, o osoby niepełnosprawne.

W 2012 r. z rąk starosty bielskiego Andrzeja Płonki odebrał Nagrodę im. ks. prałata Józefa Londzina.

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie...