• „Święto słowa” w Pałacu Czeczów w Kozach rozstrzygnięte!
  • Wyjątkowy koncert laureatów SAGA podczas Święta Powiatu Bielskiego!
  • Królowały potrawy wielkanocne!

25 lat PIONIERA z Pisarzowic

30 Sie 2019

W uroczystościach obchodów 25-lecia LKS Pionier licznie uczestniczyli mieszkańcy Pisarzowic, którzy utożsamiają się ze swoim klubem. Przywitał ich Jerzy Wróbel, który  od 13 lat stoi na czele zarządu klubu. W uroczystościach obchodów 25-lecia LKS Pionier licznie uczestniczyli mieszkańcy Pisarzowic, którzy utożsamiają się ze swoim klubem. Przywitał ich Jerzy Wróbel, który  od 13 lat stoi na czele zarządu klubu

Z wielką powagą  przygotowywaliśmy się  do obchodów uroczystości 25-lecia istnienia klubu. To było największe wyzwanie dla mnie w ostatnim czasie, bo chcieliśmy podziękować dużemu gronu osób, które przez te ćwierć wieku w różny sposób nam pomagały mówił w trakcie uroczystości J. Wróbel dodając jednocześnie  na szczęście jest dobra współpraca z Urzędem Gminy i naszymi radnymi, a kilku z nich jest w zarządzie klubu. Także pól rady sołeckiej jest w zarządzie i to nam również ułatwia działalność. Po ostatnich wyborach udało mi się skupić w zarządzie prężnych i młodych ludzi - czterech zawodników, którzy współpracując z piątką doświadczonych działaczy zdają sobie sprawę, że kończąc swoje zamierzenia można etap po etapie zrobić coś większego dla wszystkich. Efektem takiego podejścia jest choćby estrada koncertowa, która w 2014 roku powstała na naszym obiekcie, a dokładnie rok później zbudowana została zadaszona trybuna. Cieszymy się, że w latach 2005-2006 obecny budynek klubowy zastąpił baraki z wagonów kolejowych, a w tym roku udało nam się w końcu wybudować studnię głębinową, która w znaczący sposób pomogła przy pielęgnacji boisk.

Aktualnie poza A – klasową drużyną seniorów (w ostatnim sezonie zdobyli wicemistrzostwo grupy)  do  rozgrywek ligowych zgłoszone są cztery drużyny młodzieżowe, a piąty zespół tworzą skrzaty, czyli grupa naborowa złożona z dzieci w wieku 5-6 lat, a trenuje w niej od 15 do 20 zawodników.

Staramy się, żeby klub był postrzegany jako solidny, wiarygodny i rzetelny, mający własny charakter i styl gry oraz swoich zawodników. Myślę, że za to wszystko jesteśmy szanowani zarówno w Podokręgu Bielsko-Biała, jak i wśród klubów sąsiedzkich przez co  możemy optymistycznie patrzeć w przyszłość kończy swoją wypowiedź prezes LKS  Pionier Pisarzowice.

W uroczystością jubileuszowych uczestniczyli m. in. burmistrz Wilamowic Marian Trela, członek Zarządu Powiatu Bielskiego Dorota Nikiel, radny powiatu Jerzy Kubik i specjalista ds. sportu Starostwa Powiatowego Czesław Pszczółka.

Jesionka