• „Święto słowa” w Pałacu Czeczów w Kozach rozstrzygnięte!
  • Wyjątkowy koncert laureatów SAGA podczas Święta Powiatu Bielskiego!
  • Królowały potrawy wielkanocne!

Starosta nagradza bezpieczne gospodarstwa

20 Sie 2019

Wicestarosta bielski Grzegorz Szetyński nagrodził mieszkańców powiatu bielskiego, uczestników konkursu zorganizowanego przez KRUS - XVII Ogólnokrajowego Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”

Starostwo Powiatowe od trzech lat nagradza mieszkańców startujących w ogólnopolskich konkursach KRUS uznając, że udział w tych konkursach rolników z terenu powiatu świadczy o wysokim poziomie ich działalności i stanowi dobrą wizytówkę również powiatu. Konkurs ogólnopolski objął swoim Patronatem Prezydent Polski Andrzej Duda.

Dyrektor Oddziału Regionalnego KRUS Piotr Dobosz podziękował uczestnikom i władzom bielskiego za modelową współpracę w prewencji wypadkowej: spotkanie i szczególne nagradzanie co roku uczestników rywalizacji z własnego powiatu, powiatu bielskiego, pokazuje, że nasze starania by zapobiec wypadkom w rolnictwie są przez starostwo doceniane. Jesteście w powiecie bielskim  przykładem dobrze rozumianego patriotyzmu lokalnego oraz zrozumienia potrzeb prewencji wypadkowej.

Natomiast Wicestarosta G. Szetyński pogratulował gospodarzom udziału w konkursie i zaznaczył, że  wymaga to odwagi poddania się profesjonalnemu audytowi. Owoce audytu zostają – nawet jeśli nie przechodzi się do następnego etapu – wiemy co trzeba zmienić w gospodarstwie,  żeby spać spokojnie, cali i zdrowi.

Z terenu powiatu bielskiego w konkursie wystartowało  gospodarstwo Waldemara Kukli. Znajduje się ono  w Jasienicy, gmina Jasienica, w powiecie bielskim. Pan Kukla gospodarzy z żoną Anną na powierzchni 70 hektarów. Pomaga im w pracy syn. Rodzina zajmuje się uprawą zbóż jarego i ozimego, kukurydzy, hodowlą 60 krów mlecznych i 60 młodych cieląt.

Z kolei gospodarstwo Anny i Piotra Mikołajczyków - o powierzchni 60 hektarów znajduje się w Czechowicach-Dziedzicach. Gospodarze uprawiają zboża jare i ozime, hodują 1600 sztuk trzody chlewnej, w tym 150 macior, w cyklu zamkniętym. Byłoby to niemożliwe bez posiadania wielu specjalistycznych maszyn .

Miłym akcentem spotkania był moment, gdy Starosta i Wicestarosta Bielski otrzymali od dyrektora  kierownika bielskiego KRUS Sławomira Mamorskiego kaski ochronne z logo Kasy, z następującą dedykacją: Za wkład w budowę bezpiecznych gospodarstw rolnych na terenie powiatu bielskiego, górzystego i trudnego dla rolnictwa. Niech ochrania i pomaga staroście pamiętać o pożytecznych konkursach Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Jarosław Jesionka