• „Święto słowa” w Pałacu Czeczów w Kozach rozstrzygnięte!
  • Wyjątkowy koncert laureatów SAGA podczas Święta Powiatu Bielskiego!
  • Królowały potrawy wielkanocne!
UWAGA!
Nieodpłatna Pomoc Prawna – punkt w gminie Wilkowice
będzie czynny w dniach
14.08.2019 - dyżur w godzinach 10:00 – 18:00
16.08.2019 - nieczynne

Kaniów - centrum mikroorganizmow

12 Sie 2019

W Kaniowie uroczyście i oficjalnie otwarto Podbeskidzkie Centrum Mikroorganizmów. Mieści się ono w nowym budynku przy ul Krzywolaków i jest to miejsce gdzie jak mówi Barbara Wójcik pomysłodawczyni i realizatorka tego przedsięwzięcia możesz uczynić  pierwszy krok do zdobycia informacji i wiedzy o naturalnych technologiach, na bazie których opracowane są produkty sprzyjające nade wszystko naszemu zdrowiu w każdym aspekcie naszych działalności. W tym obiekcie uzyskamy ważne informacje dla wszystkich , którzy chcą długo cieszyć się dobrym zdrowiem.  Jesteśmy częścią grupy ludzi tworzących  "KRĄG ZDROWA ZIEMIA" którzy starają się propagować koncepcję  JEDNEGO ZDROWIA - od zdrowej gleby, roślin, zwierząt, środowiska do zdrowia ludzi. Podbeskidzkie Centrum Mikroorganizmów stworzono dla wszystkich interesujących się produktami stworzonymi na bazie Probiotechnologii wykorzystującej probiotyczne mikroorganizmy.

Na miejscu w nowoczesnym obiekcie do  dyspozycji zainteresowanych jest Licencjonowany Doradca Probiotechnologii,  punkt sprzedaży, a także sala wykładowo-warsztatowa.

Na uroczystość otwarcia Centrum Mikroorganizmów przybyli m.in. burmistrz Wilamowic Marian Trela, wójt gminy Bestwina Artur Beniowski, wicestarosta bielski Grzegorz Szetyński, członek Zarządu Powiatu Barbara Adamska, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego Edyta Szkorupa, inspektor ochrony środowiska Martyna Pawlik i Sławomir Gacek Prerzes Pro Biotics Polska.

Gratulując tej innowacyjnej na terenie powiatu bielskiego inicjatywy Barbara Adamska zaznaczyła, że  zanieczyszczona gleba to i chore rośliny bo pobierają do życia to co jest w środowisku. Z  kolei nadmierne stosowanie środków chemicznych w naszym  otoczeniu to niesprzyjające warunki dla naszego zdrowia, a jedzenie produktów z upraw i  hodowli w schemizowanym środowisku nie służy naszemu zdrowiu.

Natomiast wicestarosta Grzegorz Szetyński podkreślał, że każdy z nas może mieć wpływ na tworzenie zmian w kierunku bezpiecznej, pełnowartościowej, funkcjonalnej żywności.

tekst i foto: Jarosław Jesionka