• CZECHOWICE-DZIEDZICE
  • Obradowało XVIII Zgromadzenie Ogólne Związku Powiatów Polskich
  • BUCZKOWICE
  • PORĄBKA
  • SZCZYRK
  • JAWORZE
  • JASIENICA
  • KOZY
  • WILAMOWICE
  • WILKOWICE
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • „Święto słowa” w Pałacu Czeczów w Kozach rozstrzygnięte!
  • Wyjątkowy koncert laureatów SAGA podczas Święta Powiatu Bielskiego!
  • Królowały potrawy wielkanocne!
  • 1
  • 2
  • 3

Zapraszamy na Tydzień Kultury Beskidzkiej!

23 Lip 2019

Tydzień Kultury Beskidzkiej zbliża się wielkimi krokami.  Już w sobotę pierwsze koncerty.

To szczególnie cenione święto folkloru, tańca i muzyki ludowej.  Już w najbliższy weekend na scenach festiwalowych w Szczyrku, Żywcu, Makowie Podhalańskim, Oświęcimiu, Wiśle, Istebnej, Ujsołach i Jabłonkowie zaprezentują się znakomite polskie i zagraniczne zespoły folklorystyczne. 

PROGRAM WYDARZEŃ TYGODNIA KULTURY BESKIDZKIEJ W SZCZYRKU

amfiteatr Skalite 

27 lipca - sobota - g. 17.00

MŁODY ONDRASZEK ze Szczyrku

KOZIANIE z Kóz

REGLE z Poronina

MUTINS z Longueuil - KANADA

WATRA z Czarnego Dunajca

 

28 lipca - niedziela - g. 17.00

KONIAKÓW z Koniakowa

BIEROWIANIE z Bier

PORĘBIANIE z Poręby Spytkowskiej

PILSKO z Żywca

ARDELEANA z Câmpia Turzii - RUMUNIA

 

29 lipca - poniedziałek - g. 18.00

SKALNIK z Kamionki Wielkiej

OLDRZYCHOWICE z Oldrzychowic

KASZUBY z Kartuz

ECHO JAWORZA z Ptaszkowej

ARSIANI z Batumi - GRUZJA

 

30 lipca - wtorek - g. 18.00

DOLINA POPRADU z Piwnicznej-Zdroju

KOLORY ZAKARPACIA z Użhorodu - UKRAINA

ANSAMBLI SADI HALILI z Librazhdu - ALBANIA

LIMANOWIANIE z Limanowej

DOLANIE z Gilowic

 

31 lipca - środa - g. 18.00

ŚWARNI ŁOJCE z Sadku-Kostrzy

ROŻNOWSKA DOLINA z Rożnowa

JASEN z Šaptinovci - CHORWACJA

ZIEMIA ŻYWIECKA z Żywca

PRÁCHEŇÁK ze Strakonic - CZECHY

 

1 sierpnia - czwartek - g. 18.00

ZIEMIA BESKIDZKA i MAŁA ZIEMIA BESKIDZKA z Mesznej

MYSTKOWIANIE z Mystkowa

AKADEMIJA EUROART ze Sztipu - MACEDONIA PÓŁNOCNA

KOTLINA z Osieka

JAROSŁAWIAKI z Jarosławia

Gość TKB: Quintet Urmuli

 

2 sierpnia - piątek - g. 18.00

ZPiT INA z Goleniowa

BRENNA z Brennej

WISŁA z Płocka

JUROŠÍK z Michalovic - SŁOWACJA

RZESZOWIACY z Mielca

DANZARES z Santiago - CHILE

 

3 sierpnia - sobota - g. 17.00

ABRAŠEVIĆ z Čačka - SERBIA

TEKIRDAĞ SÜLEYMANPAŞA z Tekirdağu - TURCJA

NÁDASDY z Budapesztu - WĘGRY

KLIMCZOK ze Szczyrku

HULAJNIKI z Milówki

ZPiT ZIEMI CIESZYŃSKIEJ z Cieszyna

 

4 sierpnia - niedziela - g. 17.00

SIEMIANOWICE z Siemianowic Śląskich

SPOD KIKULI z Lalik

KOTARZANIE z Brennej

RYBARZOWICE z Rybarzowic

ONDRASZEK ze Szczyrku

ARDELEANA z Câmpia Turzii - RUMUNIA

 

Korowód Zespołów - 28 lipca - niedziela - g. 15.00 - skrzyżowanie ul. Górskiej i Beskidzkiej, Amfiteatr Skalite

koncerty kapel polskich i zagranicznych - codziennie g. 11.00, estrada na placu świętego Jakuba