• Londzin
  • „Święto słowa” w Pałacu Czeczów w Kozach rozstrzygnięte!
  • Wyjątkowy koncert laureatów SAGA podczas Święta Powiatu Bielskiego!
  • Królowały potrawy wielkanocne!

Koncerty organowe w Bystrej

09 Lip 2019

Jak co roku w kościele Najdroższej Krwi Pana Jezusa Chrystusa w Bystrej Krakowskiej w każdą sobotę lipca można uczestniczyć w koncertach Bystrzańskich Recitali Organowych.

Tegoroczne, 33 już Recitale rozpoczęły się 6 lipca koncertem organowym w wykonaniu Adama Klareckiego i występem chóru „Cantica” z Bystrej pod dyrekcją Janiny Rosiek.

Pierwszy wykonawca to Adam Klarecki – absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu, nauczyciel klasy organów w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia i w Diecezjalnym Studium Organistowskim we Włocławku, organizator cyklu koncertowego Katedralne Koncerty Organowe we Włocławku i koncertów w Chełmnie. Jesienią nagrał płytę dokumentującą brzmienie organów katedry we Włocławku.

Działający od 36 lat, międzyparafialny chór „Cantica” (nominowany w 2000 roku do Nagrody Starosty Bielskiego imienia Księdza Józefa Londzina) zaprezentował fragmenty Akatystu (hymnu liturgicznego) ku czci Bogurodzicy, balladę beskidzką, autorską pieśń religijną i pieśń w stylu gospel.

Kolejny koncert odbędzie się w tym tygodniu, w sobotę 13 lipca. Na organach zagra Ewa Bąk, pełniąca funkcję kierownika artystycznego Bystrzańskich Recitali Organowych, a towarzyszyć jej będą także kontratenor Marcin Ciszewski i Dmitru Harea - na fletni pana.

W sobotę 20 lipca zapraszamy na koncert Patryka Podwojskiego (organy) i mezzosopranistki Aleksandry Kołodziejczyk.

W ostatnią sobotę lipca 27 zagra Alina Mleczko na saksofonie altowym i na organach Jan Bokszczanin.

Sobotnie koncerty w Bystrej rozpoczynają się o godzinie 18.30. Oczywiście wstęp wolny.

Organizatorem Bestrzańskich Recitali organowych jest parafia Najdroższej Krwi Pana Jezusa Chrystusa w Bystrej Krakowskiej.

Recitale wspierają finansowo: Starostwo Powiatowe w Bielsku – Białej, Urząd Gminy Wilkowice, Gminny Ośrodek Kultury „Promyk” w Bystrej oraz parafianie i indywidualni darczyńcy z Domu Rekolekcyjnego Nazaret.

/Tekst: A. Macher, foto. Ł. Hola/