• Londzin
  • „Święto słowa” w Pałacu Czeczów w Kozach rozstrzygnięte!
  • Wyjątkowy koncert laureatów SAGA podczas Święta Powiatu Bielskiego!
  • Królowały potrawy wielkanocne!

130 lat OSP Hecznarowice

02 Lip 2019

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Hecznarowicach niedawno obchodziła piękny jubileusz 130-lecia działalności oraz 20-lecia istnienia Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP Hecznarowice.

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele parafialnym pw. św. Urbana w Hecznarowicach, po której zaproszeni goście oraz poddziały przemaszerowały do jednostki, gdzie dowódca dowódca druh Witold Inerowicz złożył meldunek sekretarzowi stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Stanisławowi Szwedowi. Po podniesieniu flagi państwowej i odegraniu hymnu, przybyłych gości przywitał prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Hecznarowicach druh Grzegorz Pająk.

Księża Aleksander Smarduch i Grzegorz Sztafiński poświęcili nowy lekki samochód ratowniczo-gaśniczy Iveco Daily, a burmistrz Wilamowic Marian Trela uroczyście przekazał strażakom z Hecznarowic akt włączenia pojazdu do podziału bojowego jednostki.

Jak zawsze przy takich uroczystościach wręczono zasłużonym strażakom odznaczenia i medale oraz nie zabrakło podziękowań za wieloletnią pracę na rzecz ochrony przeciwpożarowej.

Widowiskowym akcentem była mustra paradna w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej z Nowego Sącza, która dala sygnał do defilady pododdziałów.

Wśród zaproszonych gości byli między innymi: sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Stanisław Szwed, poseł na Sejm RP Mirosława Nykiel, senator RP Andrzej Kamiński, starosta bielski Andrzej Płonka, członek Zarządu Powiatu Dorota Nikiel, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Jerzy Kubik, komendant miejski PSP w Bielsku-Białej st. bryg. Zbigniew Mizera, władze samorządowe gminy Wilamowic na czele z burmistrzem Marianem Trelą i przewodniczącą Rady Miejskiej Stanisławą Kudłacik, prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Bielsku-Białej Stanisław Nycz oraz delegacja strażaków z partnerskiej miejscowości partnerskiej Kisujszallas z Węgier.

Opracowała A. Macher na podstawie źródła: http://osp.hecznarowice.pl , Foto: OSP Hecznarowice