• „Święto słowa” w Pałacu Czeczów w Kozach rozstrzygnięte!
  • Wyjątkowy koncert laureatów SAGA podczas Święta Powiatu Bielskiego!
  • Królowały potrawy wielkanocne!

To był szczególnie udany rok!

19 Cze 2019

Na boisku przy Powiatowym Zespole Placówek - Szkole Mistrzostwa Sportowego Szczyrk z siedzibą w Buczkowicach miało miejsce uroczyste podsumowanie sezonu zimowego 2018/2019.  Udział w nim wzięli m.in.: członkinie zarządu powiatu bielskiego: Dorota Nikiel oraz Barbara Adamska, prezes zarządu Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusz Tajner, dyrektor ds. sportowych PZN Marek Siderek, poseł na sejm RP Mirosława Nykiel, dyrektor Centralnego Ośrodka Sportu OPO w Szczyrku Aleksandra Woźniak, prezesi klubów sportowych, trenerzy, nauczyciele i uczniowie szkoły, jej sympatycy, a także sponsorzy.

Uroczystości rozpoczęły się wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie, zabrał głos gospodarz imprezy, dyrektor SMS Jarosław Konior, który przybliżył wszystkim obecnym najważniejsze dokonania, sukcesy oraz inwestycje, które udało się zrealizować w ciągu ostatniego roku. Podkreślił, że był to szczególny rok pod względem poprawy infrastruktury szkoły. Wspomniał o przeprowadzonym remoncie internatu, podwórza oraz parkingów, jednak za najważniejszą  inwestycję uznał powstanie nowej hali sportowej, której otwarcie nastąpi we wrześniu.  Wówczas odbędzie się także szczególna uroczystość nadania szkole imienia Polskich Olimpijczyków. W ostatnim czasie udało się także pozyskać ponad milion złotych w ramach programu INTTEREG Polska-Słowacja na realizację projektu, w ramach którego odbędą się  obozy treningowe i regeneracyjne, szkolenia sędziowskie i instruktorskie dla uczniów a także konferencje doskonalące dla trenerów. Na koniec swojego wystąpienia, dyrektor podziękował władzom powiatu bielskiego na czele ze starostą bielskim Andrzejem Płonką oraz sponsorom i sympatykom za ofiarne wspieranie szkoły. „Jesteście przyjaciółmi naszej szkoły!” – mówił.

W kolejnej części imprezy, wręczono nagrody dla uczniów, którzy osiągnęli najlepsze wyniki sportowe. Uhonorowano także ich trenerów. Przyznano również stypendia za wyniki w nauce i sporcie, które otrzymali: Michał Jastrzębski (uzyskał najwyższą średnią ocen w szkole – 5,6), Wiktor Fickowski, Ewelina Kołodziej, Grzegorz Zawada, Bartłomiej Sanetra oraz Jan Habdas. Specjalne stypendia ufundowane przez CA SPORT BROKER Sp. z o.o. dla najlepszych zawodników trafiły do Kingi Rajdy oraz Magdaleny Kobielusz.

Po tej części uroczystości, dyrektor Jarosław Konior wręczył pamiątkowe statuetki wszystkim osobom wspierającym Szkołę Mistrzostwa Sportowego w Buczkowicach. Raz jeszcze podziękował za dobrą współpracę władzom powiatu bielskiego, który jest organem prowadzącym szkołę.

Apoloniusz Tajner zwracając się  do młodych sportowców mówił m.in. „Szkoła posiada najwyższe oceny Polskiego Związku Narciarstwa. Macie szczęście, że tuż obok, w Szczyrku czeka na Was świetnie wyposażona baza szkoleniowa. Sztab szkoleniowy pod okiem dyrektora wzorowo wypełnia swoją rolę. Cieszę się, że doszło do powstania hali sportowej. Najbliższa przyszłość jest dla Was, młodzi zawodnicy naprawdę bardzo dobra. To tylko od Was zależy, czy skorzystacie z tej szansy. Wiele cech, które nabędziecie dzięki sportowi, zaowocuje w przyszłości także w innych dziedzinach życia.”

Zabierając głos członek zarządu powiatu Dorota Nikiel w imieniu władz samorządowych powiatu bielskiego pogratulowała młodzieży szkolnej znaczących  wyników sportowych i wyraziła dumę, iż tak liczna reprezentacja promuje powiat bielski w kraju oraz zagranicą.

Po zakończeniu uroczystości, uczestnicy wydarzenia mieli możliwość obejrzenia nowej hali sportowej wraz z zapleczem, gdzie ciągle jeszcze trwają ostatnie prace wykończeniowe.

Choć właśnie rozpoczęły się wakacje, młodzi zawodnicy nie mogą sobie pozwolić na dłuższy odpoczynek. Treningi, odpowiednia dieta oraz zdrowy styl życia to dla nich kwestia priorytetowa.

Tekst: Magdalena Wróbel-Zyzańska

Foto: Jarosław Jesionka