• Londzin
  • „Święto słowa” w Pałacu Czeczów w Kozach rozstrzygnięte!
  • Wyjątkowy koncert laureatów SAGA podczas Święta Powiatu Bielskiego!
  • Królowały potrawy wielkanocne!

Bezpieczne wakacje 2019

19 Cze 2019

W związku ze zbliżającym się okresem letnich wakacji Wojewoda Śląski wydał zalecenia w zakresie realizacji na obszarze województwa śląskiego akcji Bezpieczne wakacje 2019 skierowane do organizatorów wypoczynku dzieci i młodzieży, kierowników służb, inspekcji i straży oraz podmiotów mających wpływ na bezpieczeństwo wypoczynku letniego.

Główne cele tej akcji to:

- zapewnienie bezpiecznego przejazdu dzieci i młodzieży do i z miejsc wypoczynku,

- zapewnienie bezpiecznego wypoczynku w miejscowościach turystycznych,

- zapewnienie bezpiecznego wypoczynku dzieci i młodzieży pozostającej w miejscu zamieszkania,

- podniesienie poziomu świadomości dzieci i młodzieży w zakresie bezpiecznego wypoczynku nad wodą i w górach,

- przeciwdziałanie utonięciom podczas pobytu nad wodą.

W czasie trwania akcji funkcjonować będzie całodobowa interwencyjna infolinia telefoniczna o nr 32 20-77-077, obsługująca zgłoszenia dotyczące nieprawidłowości w organizacji letniego wypoczynku.

Na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej, pod adresem internetowym: http:/wypoczynek.men.gov.pl dostępna jest ogólnopolska baza zgłoszonego wypoczynku dzieci i młodzieży, w której można uzyskać informacje dotyczące organizatora i miejsca wypoczynku na terenie województwa śląskiego.

PLAKAT BEZPIECZNA WODA