• Londzin
  • „Święto słowa” w Pałacu Czeczów w Kozach rozstrzygnięte!
  • Wyjątkowy koncert laureatów SAGA podczas Święta Powiatu Bielskiego!
  • Królowały potrawy wielkanocne!

Poprzez sport do ... serc

10 Cze 2019

Wszystkie dzieci nasze są: Basia, Michael, Małgosia, John, na serca dnie mają swój dom, uchyl im serce jak drzwi - te słowa popularnej piosenki Majki Jeżowskiej mogłyby być mottem cyklicznej imprezy organizowanej przez Biuro ds. Promocji Powiatu Starostwa Powiatowego w Bielsku – Białej, gdyż sportowo- rekreacyjne wydarzenie: „wszystkie dzieci nasze są” to taka swoista próba  otwarcia serc i dobrych życzeń dla dzieci z: Zespołu Pogotowia Opiekuńczego w Bielsku – Białej, Domu Dziecka z Bielska – Białej z ul. Pocztowej i ulicy Lompy oraz z Ośrodka Pomocy Dziecku i Rodzinie w Czechowicach – Dziedzicach.

W sympatycznej atmosferze dzieci rywalizowały w biegu na 60 metrów, rzucie piłeczką palantową, skoku w dal, żonglerce piłką nożną  i hula hop. Nie mogło zabraknąć również mini turnieju w halowej piłce nożnej.

W zawodach przede wszystkim liczyła się integracja i dobra zabawa, ale z kronikarskiego obowiązku odnotujmy, że wśród dziewcząt z rocznika 2003 – 2004 w wieloboju lekkoatletycznym zwyciężyła Liliana Pokusa, a wśród młodszych Amelia Łaźny, natomiast  wśród chłopców w swoich rocznikach najlepszymi okazali się: Dariusz Asiesiukiewicz, Dawid Giemuła, Szymon i Dominik Horodecki, a w konkursie hula hop Agnieszka Wuss. W turnieju piłki nożnej zwyciężyli młodzi zawodnicy z ul. Pocztowej.

Puchary i okazałe nagrody wręczali: wicestarosta bielski Grzegorz Szetyński, dyrektor GOSiR w Wilkowicach Marek Kubica oraz animator imprezy, specjalista ds. sportu Starostwa Powiatowego Czesław Pszczółka.

Nad sprawnym przebiegiem całych zawodów czuwali: główny sędzia Ryszard Dzielędziak,  a także przedstawicielki Biura Promocji: Magdalena Więzik i Magdalena Wróbel-Zyzańska.

Sponsorami sportowego  przedsięwzięcia byli: Martens Sport, Iguana, Brugi, Starostwo Powiatowe, GOSiR Wilkowice i Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym RAZEM  w Bestwinie.

J.J.

foto: R. Tokarski