• Londzin
  • „Święto słowa” w Pałacu Czeczów w Kozach rozstrzygnięte!
  • Wyjątkowy koncert laureatów SAGA podczas Święta Powiatu Bielskiego!
  • Królowały potrawy wielkanocne!

Młodzi turyści opanowali Ranczo Błatnia!

10 Cze 2019

Za nami kolejna - XIX edycja Powiatowego Rajdu Górskiego! Tym razem jego meta znajdowała się przy Ranczu Błatnia, gdzie na uczestników rajdu oczekiwali organizatorzy: PTTK Oddział „Podbeskidzie” oraz Biuro ds. Promocji Powiatu na czele z kierownik Jolantą Konior.  Jak zawsze wszystkim wytrwałym piechurom zapewniono ciepły posiłek oraz konkursy z nagrodami. Nie zabrakło turnieju wiedzy turystycznej o powiecie bielskim oraz stałego punktu programu: prezentacji wokalnych. Szczególnym uznaniem cieszył się występ młodego rapera Kacpra o pseudonimie artystycznym „Łysy”, wychowanka Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Jaworzu, który zaprezentował swój autorski utwór hiphopowy. Oklaskom nie było końca. Tego dnia dopisała nie tylko piękna, słoneczna pogoda, ale i świetne nastroje dzieci i młodzieży, którzy wraz z opiekunami  i przewodnikami z przyjemnością wybrali się w ten sobotni poranek w góry. W tegorocznej edycji rajdu udział wzięło 156 uczestników. Podczas uroczystego podsumowania miała miejsce wyjątkowa sytuacja: oba puchary Starosty Bielskiego: dla najliczniejszej drużyny oraz dla najliczniej reprezentowanej szkoły otrzymała grupa ze  Szkoły Podstawowej im. B. Chrobrego w Rybarzowicach. Nagrody oraz puchary wręczali: radna Rady Powiatu w Bielsku-Białej Helena Byrdy-Przybyła, prezes Zarządu Oddziału PTTK Podbeskidzie w Bielsku-Białej Marek Czader oraz jego wiceprezes Andrzej Kucia.  Organizatorzy podziękowali wszystkim uczestnikom za przybycie oraz zaprosili do udziału w Powiatowym Jesiennym Rajdzie „Brązowego Liścia”, który tradycyjnie odbędzie się na początku października. Podkreślali, że górskie wędrówki kształtują nie tylko ciało, ale i charakter oraz zachęcali młodzież do dalszego odkrywania piękna beskidzkich szlaków.

Tekst i foto: Magdalena Wróbel-Zyzańska