• Londzin
  • „Święto słowa” w Pałacu Czeczów w Kozach rozstrzygnięte!
  • Wyjątkowy koncert laureatów SAGA podczas Święta Powiatu Bielskiego!
  • Królowały potrawy wielkanocne!
Wydział Geodezyjno-Kartograficzny informuje,że
od 12 czerwca od godz. 07.30 (środa)
do 17 czerwca (poniedziałek).
nastąpi przerwa w obsłudze klientów ze względu na prace techniczne związane z systemem informatycznym.
W tym czasie nie będzie możliwości wydawania jakichkolwiek dokumentów – wypisów, wyrysów, itp. Za utrudnienia przepraszamy

Posiedzenie Zarządu ZPP w Szczyrku

24 Maj 2019

W ubiegłym tygodniu w Szczyrku odbywało się posiedzenie Zarządu Związku Powiatów Polskich, na który przybyło ponad 40 samorządowców z terenu całej Polski. Obradom przewodniczył starosta bielski Andrzej Płonka, który pełni również funkcję prezesa ZPP. Podczas trzydniowego cyklu spotkań starostowie mieli bardzo bogaty i urozmaicony program, który dotyczył aktualnych, najważniejszych tematów i problemów związanych z funkcjonowaniem Jednostek Samorządu Terytorialnego.

Pierwsza część obrad rozpoczęła się wystąpieniem prof. Ireny Lipowicz. Zostały także omówione kierunki reformy Prawa geodezyjnego i kartograficznego,  przedstawione przez Głównego Geodetę Kraju Waldemara Izdebskiego oraz przedstawicieli biura GGK. Toczyła się także dyskusja nad tezami i propozycjami wyjściowymi zmian legislacyjnych usprawniających lokalne procesy inwestycyjne, Uczestnicy posiedzenia zapoznali się z informacją o aktualnych pracach nad zmianami w oświacie oraz wysłuchali wykładu nt. polityki prowadzącej do zrównoważonego rozwoju lokalnego jako podstawy wypełniania zobowiązań wynikających z Karty Praw Podstawowych UE  wygłoszonego przez Józefa Neterowicza, Poruszono również kwestie dot. publicznego transportu zbiorowego, wynagrodzeń samorządowców oraz finansów publicznych.

Goście powiatu mieli także wspaniałą okazję do zapoznania się z licznymi walorami turystycznymi oraz kulturalnymi powiatu bielskiego.

(Tekst i foto: MWZ)