• „Święto słowa” w Pałacu Czeczów w Kozach rozstrzygnięte!
  • Wyjątkowy koncert laureatów SAGA podczas Święta Powiatu Bielskiego!
  • Królowały potrawy wielkanocne!

Partnerska wizyta z walentynkowym akcentem w tle

14 Lut 2019

Na terenie powiatu bielskiego przebywa delegacja z Niemiec z partnerskiego powiatu Reinr – Erft, a konkretnie z fundacji Kramera, która zajmuje się szeroko rozumianą pomocą społeczną.  W bogatym programie pobytu gości z Niemiec znalazł się m. in.  pobyt w Bielsku – Białej w Centrum Aktywizacji i Integracji, które prowadzi Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie. W związku z tym, że wizyta miała miejsce 14 lutego, a więc w popularne Walentynki odwiedzający tą nową i nowoczesną placówkę otrzymali wykonane na warsztatach terapeutycznych … duże czerwone serduszka. O samej placówce i projekcie z którego powstaje: Powiat bielski – Partnerstwo, Aktywność, Integracja współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego mówiła dyrektor PCPR Katarzyna Olszyna. Delegacji niemieckiej towarzyszył wicestarosta bielski Grzegorz Szetyński.

Już wkrótce szersza relacja ze wspomnianej partnerskiej wizyty.

Jesionka