Dzień Pracownika Socjalnego

30 Lis 2018

Z okazji Dnia Pracownika Socjalnego w Starostwie Powiatowym 27 listopada odbyło się uroczyste spotkanie z dyrektorami placówek pomocy społecznej, które zorganizowała Katarzyna Olszyna dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Społecznej w Bielsku – Białej .

Jestem dumny, że mam w swoim gronie osoby, które poprzez codzienną pracę są gotowe do poświęceń i szukania rozwiązań, by móc nieść pomoc każdemu człowiekowi – mówił starosta bielski Andrzej Płonka.

Na spotkaniu akcentowano , że praca w jednostkach pomocy społecznej to szczególna misja, wymagająca wyjątkowej zdolności zrozumienia drugiego człowieka, empatii, ducha otwartości i życzliwości oraz cierpliwości i wytrwałości. Dlatego nie jest łatwo pracować w służbach pomocowych, trzeba do tego specjalnych kompetencji, profesjonalizmu, szczególnych zdolności i siły charakteru.

Podkreślano jak ważną rolę spełniają organizowane przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie cyklicznie spotkania dyrektorów jednostek pomocowych, jak istotne znaczenie ma  forum wymiany doświadczeń i wzajemnej edukacji.

Starosta Andrzej Płonka i wicestarosta Grzegorz Szetyński na ręce dyrektorów jednostek pomocy społecznej przekazali wszystkim pracownikom służb pomocowych serdeczne gratulacje i wyrazy wysokiego uznania. Życzyli, by pomoc drugiemu człowiekowi stała się dla nich prawdziwym spełnieniem i przynosiła satysfakcję z wykonywanej pracy.

/Tekst i foto: A. Macher/