Jubileusz Koła Łowieckiego „Bażant” w Bestwinie

29 Lis 2018

W minioną sobotę w Janowicach miały miejsce uroczystości związane z obchodami 70-lecia działalności Koła Łowieckiego "Bażant" w Bestwinie. Rozpoczęły się dziękczynną mszą św. odprawioną za wstawiennictwem św. Huberta, patrona myśliwych za wszystkich członków koła wraz z rodzinami. Przewodniczył jej ks. Eugeniusz Stopka, emerytowany proboszcz Parafii p.w. św. Józefa Robotnika oraz kapelan gminnych myśliwych. Nie zapomniano także o modlitwie za tych, którzy odeszli już do krainy wiecznych łowów. Po mszy św. nastąpiło przejście do sali remizy strażackiej, gdzie rozpoczęła się oficjalna część uroczystości. Na miejscu wszystkich przybyłych gości, powitał prezes bestwińskiego "Bażanta"  Marek Handzlik. Swoją obecnością zaszczycili m.in: członek Zarządu Powiatu Stanisław Pięta, radny Rady Powiatu w Bielsku-Białej Jan Stanclik, wójt gminy Bestwina Artur Beniowski, przedstawiciele Zarządu Okręgowego w Bielsku-Białej Polskiego Związku Łowieckiego, Nadleśnictwa Bielsko oraz  dyrektorzy gminnych placówek oświatowych. Jubileusz stał się okazją do odznaczenia najaktywniejszych myśliwych. Otrzymali je: Tomasz Wejster, Andrzej Owczarz oraz Sławomir Kraus.  Zgodnie z tradycją, wręczono  również specjalne odznaki "Złotego Bażanta" dla wszystkich członków zarządu koła.  Także pozostali jego członkowie otrzymali pamiątkowe odznaki.

W imieniu władz samorządowych powiatu bielskiego, życzenia dla bestwińskiej braci łowieckiej złożył członek Zarządu Powiatu Stanisław Pięta. Przekazał serdeczne gratulacje oraz wyrazy uznania za pielęgnowanie ceremoniału, zwyczajów i tradycji myśliwskiej oraz życzył dalszych sukcesów na niwie łowieckiej. Z okazji jubileuszu wydano monografię koła, prezentującą jego wieloletnią  historię oraz osiągnięcia. Po części oficjalnej obchodów, na gości czekał poczęstunek myśliwski oraz bal z zabawą do białego rana.

Darz Bór !

/Tekst i foto: Magdalena Wróbel-Zyzańska/