REJESTRACJA POJAZDÓW
UWAGA!!!
Wydział Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej uprzejmie informuje, że w okresie od 10.09.2018 r. będą prowadzone prace remontowe w pomieszczeniach REJESTRACJI POJAZDÓW znajdujących się w Bielsku-Białej, wobec czego obsługa Klientów będzie realizowana w następujących pomieszczeniach:
Pokój nr 9 (parter – stanowiska PRAW JAZDY) – ODBIÓR DOWODU REJESTRACYJNEGO, ZGŁOSZENIE ZBYCIA (inne – wg listy wywieszonej na parterze),
Sala nr 122 (I piętro) – REJESTRACJA POJAZDÓW i POZOSTAŁE SPRAWY.
BILETY BĘDĄ WYDAWANE NA PARTERZE
Informujemy również, że w tym okresie nie będzie możliwe umawianie wizyt do REJESTRACJI POJAZDÓW w Bielsku-Białej.
Za utrudnienia przepraszamy.

70 lat KGW Czaniec

30 Paź 2018

Koło Gospodyń Wiejskich w Czańcu ma już 70 lat.

Zostało założone w listopadzie 1948 roku, liczyło wtedy 42 osoby. Jego działalność skupiała się na wdrażaniu nowych odmian warzyw, zbóż, ziemniaków i ich ochronie, podnoszeniu produkcji mleka, trzody chlewnej, bydła, drobiu i owiec, zaopatrywaniu gospodarstw w pisklęta, prowadzeniu kursów gotowania, pieczenia, kroju i szycia, haftu, szydełkowania, organizowaniu szkoleń rolniczych, spotkań z lekarzami, upowszechnianiu osiągnięć rolników i gospodyń wiejskich poprzez wystawy kulturalno-oświatowe, organizowaniu dożynek z wystawami płodów rolnych i rękodzieła, udzielaniu pomocy rodzinom wiejskim w wychowywaniu dzieci i zapewnienia właściwego wypoczynku w dziecińcach i propagowaniu regionalnej tradycji kultury ludowej.

Z ostatnich dużych przedsięwzięć należy wymienić w 2015 roku aktywną pomoc przy organizacji Jubileuszu 450-lecia Parafii Czaniec, W 2016 roku został odsłonięty i poświęcony obelisk Świętego Jana Pawła II, gdzie duży wkład pracy miało Koło Gospodyń Wiejskich Od 3 lat KGW korzysta z projektów Urzędu Gminy Porąbka. W tym okresie zostały zakupione stroje regionalne oraz zorganizowano kilka wycieczek krajoznawczych. a także udało się utworzyć zbiór piosenek ludowych i patriotycznych i wydano go w formie śpiewnika za pomocą projektu Urzędu Gminy Porąbka.

Wieloletnia praca społeczna pań z KGW Czaniec zaowocowała wieloma sukcesami i zdobytymi nagrodami i wyróżnieniami.

W latach 1948-2018 Koło Gospodyń reprezentowały następujące przewodniczące: Ludwika Niemczyk, Katarzyna Rudzka, Helena Pawińska, Józefa Błasiak, Maria Tolarczyk i Barbara Górka.

/A.M/