• „Święto słowa” w Pałacu Czeczów w Kozach rozstrzygnięte!
  • Wyjątkowy koncert laureatów SAGA podczas Święta Powiatu Bielskiego!
  • Królowały potrawy wielkanocne!

„ UWAGA ! Zmiana godzin dyżurów Nieodpłatnej Pomocy Prawnej w dniach 24, 27 i 31 grudnia.”

Zobacz zmiany godzin w punktach Nieodpłatnej Pomocy Prawnej

Wernisaż wystawy nauczycieli Ogniska „Art.”

01 Mar 2013
Od 8 lat  wystawy odbywają się pod hasłem „Wspólne Przestrzenie” -co roku określony jest motyw przewodni, który stanowi inspirację dla uczestników wystawy. Inspiracji nauczyciele szukali już  m.in. w twórczości G. Klimta, we wspólnej wycieczce do Paryża („Klimaty Paryskie”), w przyrodzie (”Kwiaty”), w znaczeniu koloru w obrazie („Dotyk koloru”).  Tegoroczna wystawa odbywa się pod nazwą: Wspólne Przestrzenie 2013 –„Droga. Spojrzenie z podróży”.

W wystawie prezentują swoje prace nauczyciele kół plastycznych prowadzonych z dziećmi i młodzieżą w ramach zajęć pozaszkolnych realizowanych przez POPP ”Art.” w Ligocie Miliardowicach, Zabrzegu i Czechowicach-Dziedzicach.  Dominika Paszek zaprezentowała cykl obrazów „Miedzy wierzbami”, Zofia Gawełek serię fotografii z pobytu w Bieszczadach, Anna Kanik grafiki komputerowe i akryle z podróży do Włoch i Hiszpanii, inspiracją dla  Wandy Gryboś-Sznel było zauroczenie Barceloną i twórczością A. Gaudiego. Dopełnieniem wystawy była kwiatowa aranżacja Urszuli Dzidy. Otwarciu wystawy towarzyszył występ  Sławomira Błachuta, nauczyciela kół muzycznych, który wykonał nastrojowe ballady L.Cohena i B. Adamsa.
Spotkanie rozpoczęła  Wanda Grybos-Sznel, dyrektor POPP ”Art.” witając wszystkich przybyłych na wernisaż, przedstawiła uczestników wystawy i  prezentowane prace. W otwarciu wystawy wzięli udział zaproszeni goście: członkowie Zarządu Powiatu Renata Franasik i Stanisław Pięta, a także dyrektor MBP w Czechowicach-Dziedzicach
Ewa Kmiecik-Wronowicz.
Wszystkie wystawy nauczycieli POPP ”Art.” maja zawsze charakter integrujący środowisko placówki: nauczycieli, rodziców i wychowanków, są też formą promocji artystycznej działalności placówki.
Izabela Caputa
{rokbox title=|IWernisaż wystawy nauczycieli Ogniska „Art.” :: Powiat Bielski| album=|myalbum|}images/2013/nauczyciele_popp/*.jpg{/rokbox}