• „Święto słowa” w Pałacu Czeczów w Kozach rozstrzygnięte!
  • Wyjątkowy koncert laureatów SAGA podczas Święta Powiatu Bielskiego!
  • Królowały potrawy wielkanocne!

„ UWAGA ! Zmiana godzin dyżurów Nieodpłatnej Pomocy Prawnej w dniach 24, 27 i 31 grudnia.”

Zobacz zmiany godzin w punktach Nieodpłatnej Pomocy Prawnej

IV Festiwal Górski – Wondół Challenge

03 Mar 2013
Organizatorami byli Zarząd Główny Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Beskidzka Grupa GOPR oraz Fundacja RADAN.
Sobotni program rozpoczął blok filmów dla młodzieży, następnie widzowie mogli obejrzeć kilka premier. Organizatorzy przygotowali filmy o różnej tematyce, tak aby trafić w gusta różnych odbiorców. W przerwie między blokami wręczone zostały nagrody RMD Winter Run, a popołudnie zapełnione było spotkaniami z gośćmi specjalnymi festiwalu wśród których znaleźli się między innymi Artur Hajzer, Adam Pustelnik, a także Kinga Baranowska. Sobotni wieczór zakończyła wspólna zabawa.
  Niedzielne przedpołudnie rozpoczęło się z „hukiem”, a wszystko za sprawą wystrzału armatniego, którego dokonała Kinga Baranowska – himalaistka, zdobywczyni 8 ośmiotysięczników. Drugiego wystrzału na otwarcie dokonał Adam Pustelnik – wspinacz, taternik i alpinista. Oboje, za swoje strzały zostali uhonorowani pamiątkowymi dyplomami „strzelca czarnoprochowego”. Kolejnym punktem programu był pokaz ratownictwa medycznego z udziałem śmigłowca w wykonaniu ratowników Beskidzkiej Grupy GOPR. Widowiskowa i ciekawa akcja przyciągnęła wielu obserwatorów, którzy na żywo mogli podziwiać ratowników GOPR, ich działania i przygotowanie do pełnienia trudnej, pełnej wyzwań i poświęceń służby. Dynamiczne działania, szybkie przeloty śmigłowca sprawiały, że pokaz oglądało się z niezwykłym zaciekawieniem. Wiele emocji wzbudziła również  prezentacja psich zaprzęgów. Na koniec zaprezentowano krótki przejazd zaprzęgu, który  został nagrodzony gromkimi oklaskami. Imprezie plenerowej towarzyszyła kapela góralska, ognisko, wiata grilowa. Równolegle trwały projekcje filmów, wystawy zdjęć i akcesoriów górskich, a także spotkania z zaproszonymi gośćmi. Festiwal cieszył się dużą popularnością wśród zwiedzających, zdobył przychylność mediów, a atrakcje zapewnione przez organizatorów stały na wysokim poziomie.

{rokbox title=|IV Festiwal Górski – Wondół Challenge :: Powiat Bielski| album=|myalbum|}images/2013/wondol/*.jpg{/rokbox}