ZMIANA GODZIN DYŻURU W PUNKCIE NIEODPŁATNEJ POMOCY PRAWNEJ W WILAMOWICACH W DNIU 2 LISTOPADA 2018 r.
Dnia 2.11.2018 r. ( piątek) w związku ze skróconym czasem pracy Centrum Zachowania Dziedzictwa Kulturowego w Wilamowicach, ul. Paderewskiego 3 – nieodpłatna pomoc prawna będzie udzielana w godzinach 9:00-13:00.

REJESTRACJA POJAZDÓW
UWAGA!!!
Wydział Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej uprzejmie informuje, że w okresie od 10.09.2018 r. będą prowadzone prace remontowe w pomieszczeniach REJESTRACJI POJAZDÓW znajdujących się w Bielsku-Białej, wobec czego obsługa Klientów będzie realizowana w następujących pomieszczeniach:
Pokój nr 9 (parter – stanowiska PRAW JAZDY) – ODBIÓR DOWODU REJESTRACYJNEGO, ZGŁOSZENIE ZBYCIA (inne – wg listy wywieszonej na parterze),
Sala nr 122 (I piętro) – REJESTRACJA POJAZDÓW i POZOSTAŁE SPRAWY.
BILETY BĘDĄ WYDAWANE NA PARTERZE
Informujemy również, że w tym okresie nie będzie możliwe umawianie wizyt do REJESTRACJI POJAZDÓW w Bielsku-Białej.
Za utrudnienia przepraszamy.

Nominacja gminy Buczkowice do Nagrody im.ks. Londzina

04 Paź 2018

W tym roku do Nagrody Starosty Bielskiego im. księdza Józefa Londzina samorząd gminy Buczkowice nominował Alicję Gruszecką.

Przez 40 lat Pani Alicja Gruszecka pracowała społecznie na rzecz Ochotniczej Straży Pożarnej.

w Buczkowicach - od szeregowej druhny, poprzez członka zarządu i sekretarza, po wiceprezesa. Działając w Społecznym Komitecie Rozbudowy Remizy OSP, przyczyniła się do zmodernizowania i powiększenia obiektu. Za swoją pracę została kilkakrotnie odznaczona „Medalem za zasługi dla pożarnictwa” (w 1996 r. brązowym, w 2001 r. srebrnym i w 2004 r. złotym). W 1989 roku zaangażowała się w utworzenie Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego „Zagroda” w Buczkowicach, które od prawie 30 lat podejmuje działania mające na celu - między innymi - ochronę dziedzictwa kulturowego wsi oraz jej wszechstronny rozwój i wzrost solidaryzmu społecznego. Pani Alicja przez cały ten czas pełni funkcję sekretarza zarządu.

Życie zawodowe Pani Gruszeckiej to - również naznaczona działalnością społeczną - praca nauczyciela w szkole podstawowej w Buczkowicach. Przez 18 lat kierowała ona Ogniskiem Pracy Pozaszkolnej, gdzie dzieci mogły rozwijać swoje zainteresowania artystyczne, sportowe i turystyczne. W uznaniu za pracę została nagrodzona złotą odznaką „Zasłużony Działacz Towarzystwa Przyjaciół Dzieci” oraz nagrodami Kuratora Oświaty i Ministra Oświaty.

W 2008 roku została uhonorowana odznaczeniem „Order Serca – Matkom Wsi”.

Mimo tak dużego zaangażowania w bezinteresowną pracę społeczną, Pani Alicja bardzo dbała również o wartości rodzinne. Wychowała i wykształciła pięcioro własnych dzieci.