• Dożynki
UWAGA!!!
W związku z planowaną przerwą techniczną w działaniu systemu teleinformatycznego
w dniach 20 i 21 września 2018 (czwartek , piątek) nie będzie prowadzona obsługa klientów w Wydziale Geodezyjno-Kartograficznym.
Za wszelkie utrudnienia przepraszamy

REJESTRACJA POJAZDÓW
UWAGA!!!
Wydział Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej uprzejmie informuje, że w okresie od 10.09.2018 r. będą prowadzone prace remontowe w pomieszczeniach REJESTRACJI POJAZDÓW znajdujących się w Bielsku-Białej, wobec czego obsługa Klientów będzie realizowana w następujących pomieszczeniach:
Pokój nr 9 (parter – stanowiska PRAW JAZDY) – ODBIÓR DOWODU REJESTRACYJNEGO, ZGŁOSZENIE ZBYCIA (inne – wg listy wywieszonej na parterze),
Sala nr 122 (I piętro) – REJESTRACJA POJAZDÓW i POZOSTAŁE SPRAWY.
BILETY BĘDĄ WYDAWANE NA PARTERZE
Informujemy również, że w tym okresie nie będzie możliwe umawianie wizyt do REJESTRACJI POJAZDÓW w Bielsku-Białej.
Za utrudnienia przepraszamy.

Skocznia w Szczyrku ma imię Beskidzkich Olimpijczyków

12 Wrz 2018

W Szczyrku podczas uroczystej ceremonii nadano kompleksowi skoczni narciarskich Skalite, należących do Centralnego Ośrodka Sportu – Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku imię Beskidzkich Olimpijczyków.

Obiekt jest rozpoznawalną wizytówką miasta, a jak powiedział burmistrz Szczyrku Antoni Byrdy przyszłości może stać się miejscem rozgrywania najważniejszych konkursów w skokach narciarskich z zawodami Pucharu Świata włącznie.

Na tablicy pamiątkowej umieszczono nazwiska beskidzkich olimpijczyków w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej wraz z podaniem igrzysk olimpijskich, w jakich brali udział: Leopold Tajner, Antoni Wieczorek, Jakub Węgrzynkiewicz, Jan Raszka, Józef Huczek, Władysław Tajner, Zdzisław Hryniewiecki, Antoni Łaciak, Gustaw Bujok, Piotr Wala, Erwin Fiedor, Józef Przybyła, Jan Kawulok, Józef Kocyan, Zbigniew Hola, Stefan Hula, Tadeusz Pawlusiak, Jan Waluś, Jan Legierski, Stanisław Kawulok, Józef Pawlusiak, Stanisław Pawlusiak, Piotr Fijas, Janusz Malik, Łukasz Kruczek, Adam Małysz, Tomisław Tajner, Rafał Śliż, Stefan Hula junior, Adam Cieślar, Piotr Żyła, Paweł Słowiok, Szczepan Kupczak.

Odsłonięcia tablicy pamiątkowej dokonali: olimpijczycy Stefan Hula, Piotr Fijas, Stefan Hula junior, I wicewojewoda śląski Jan Chrząszcz, burmistrz miasta Antoni Byrdy, starosta bielski Andrzej Płonka, prezes Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusz Tajner, prezes Beskidzkiej Rady Olimpijskiej Wiktor Krebok, prezes Śląsko-Beskidzkiego Związku Narciarskiego Andrzej Wąsowicz oraz dyrektor COS-OPO Ireneusz Furczyk.

Zaproszonych gości powitał Ireneusz Furczyk dyrektor COS- OPO w Szczyrku a Wiktor Krebok prezes Beskidzkiej Rady Olimpijskiej przypomniał historię skoczni, gdzie jeszcze przed II wojną światową miały miejsce pierwsze skoki.

Tablicę umieszczono na jednej ze ścian budynku. Po ceremonii został rozegrany konkurs skoków w ramach Międzynarodowego Memoriału Olimpijczyków oraz odbyło się spotkanie mieszkańców i zaproszonych gości z beskidzkim środowiskiem olimpijskim.

/A. Macher/