ZMIANA GODZIN DYŻURU W PUNKCIE NIEODPŁATNEJ POMOCY PRAWNEJ W WILAMOWICACH W DNIU 2 LISTOPADA 2018 r.
Dnia 2.11.2018 r. ( piątek) w związku ze skróconym czasem pracy Centrum Zachowania Dziedzictwa Kulturowego w Wilamowicach, ul. Paderewskiego 3 – nieodpłatna pomoc prawna będzie udzielana w godzinach 9:00-13:00.

REJESTRACJA POJAZDÓW
UWAGA!!!
Wydział Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej uprzejmie informuje, że w okresie od 10.09.2018 r. będą prowadzone prace remontowe w pomieszczeniach REJESTRACJI POJAZDÓW znajdujących się w Bielsku-Białej, wobec czego obsługa Klientów będzie realizowana w następujących pomieszczeniach:
Pokój nr 9 (parter – stanowiska PRAW JAZDY) – ODBIÓR DOWODU REJESTRACYJNEGO, ZGŁOSZENIE ZBYCIA (inne – wg listy wywieszonej na parterze),
Sala nr 122 (I piętro) – REJESTRACJA POJAZDÓW i POZOSTAŁE SPRAWY.
BILETY BĘDĄ WYDAWANE NA PARTERZE
Informujemy również, że w tym okresie nie będzie możliwe umawianie wizyt do REJESTRACJI POJAZDÓW w Bielsku-Białej.
Za utrudnienia przepraszamy.

Kaniów. Nowy wóz strażacki na jubileusz OSP

10 Sie 2018

Mszą św rozpoczęły się uroczystości jubileuszu 110 - u lat Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaniowie Podczas homilii ks proboszcz Janusz Tomaszek powiedział: Ochotnicza Straż Pożarna znajduje się w czołówce organizacji, którym Polacy ufają najbardziej, bez tych druhów straż zawodowa była by o wiele mniej skuteczna.

Dalsza część uroczystości odbyła się na terenach rekreacyjnych Kaniowa. W okolicznościowym wystąpieniu komendant gminny a zarazem prezes OSP Kaniów Grzegorz Owczarz przypomniał, że w roku 2010 w nagrodę za udział w akcji przeciwpowodziowej strażacy otrzymali z MSWiA pieniądze w wysokości 1 tys. zł. na osobę. Środki te zdecydowano się przekazać na specjalne, „samochodowe” subkonto. Fundusze zbierano wśród mieszkańców z pomocą  na różne sposoby, m.in. poprzez rozprowadzanie kalendarzy, następnie pozyskano środki  z MSWiA i z  Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego oraz z strony gminy Bestwina.

W dalszej części uroczystości poświęcono nowy wóz strażacki najwyższej klasy ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy GCBA 5/32 na podwoziu Scania P 370. Został on przekazany  do pododziału bojowego. Kluczyki z rąk wójta Artura Beniowskiego odebrał naczelnik OSP Kaniów Wojciech Janeczko.

Pozyskania nowoczesnego wozu strażackiego i przypadającego jubileuszu OSP Kaniów pogratulował m. in Starosta Bielski Andrzej Płonka, który powiedział: Wierni strażackim tradycjom - od pokoleń podejmujecie ważne działania zmierzające do zapewnienia właściwego wizerunku strażaków, którzy służąc pod sztandarem Świętego Floriana z godnością i honorem reprezentują ochotnicze pożarnictwo. Od lat tworzycie trwały związek ruchu strażackiego z kulturą społeczności lokalnej zawsze wierni zasadzie: Bogu na chwałę, ludziom na pożytek. Dziękuję Wam  za codzienną gotowość do niesienia pomocy wszystkim potrzebującym.

W uroczystości uczestniczyli także radni powiatu bielskiego: Grzegorz Gawęda (prezes OSP w Bestwince), Jan Stanclik i Bogusław Stolarczyk.

Dodajmy, że w  Polsce jest około 700 000 członków OSP a ci z gminy Bestwina należą do ścisłej czołówki. To w tej gminie osiągnięto jeden z największych w województwie dochodów z 1% podatku, odnotujmy sukcesy w zawodach ratowniczych rangi ogólnopolskiej oraz niedawne zwycięstwo Kacpra Głąba w ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Należy jeszcze przypomnieć wielkie poświęcenie miejscowych strażaków w walce z żywiołem powodzi wielokrotnie doświadczające te  tereny.

Uroczystość była także okazją do odznaczenia wyróżniających się członków OSP Kaniów.

tekst i foto: Jarosław Jesionka