• Dożynki
UMAWIANIE WIZYT
UWAGA!!!
Wydział Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej uprzejmie informuje, że w okresie od
21.08.2018 r. do 28.09.2018 r. nie będzie możliwe umawianie wizyt do REJESTRACJI POJAZDÓW w Bielsku-Białej.

Młodzi strażacy szkolą się i wypoczywają

01 Sie 2018

W dniach 27 lipca – 2 sierpnia br. na terenie bazy obozowej ZHP Hufiec Bytom w Kokotku koło Lublińca odbywa się obóz szkoleniowo – wypoczynkowy dla młodzieżowych drużyn pożarniczych ochotniczych straży pożarnych z powiatu bielskiego.

Obóz wizytowali wicewojewoda śląski Jan Chrząszcz, śląski komendant wojewódzki st. bryg. Jacek Kleszczewski, prezes zarządu oddziału powiatowego związku OSP RP w Bielsku-Białej Stanisław Nycz, komendant miejski PSP w Bielsku-Białej bryg. Zbigniew Mizera oraz komendant powiatowy PSP w Lublińcu bryg. Janusz Bula.

W trakcie spotkania śląski komendant wojewódzki st. bryg. Jacek Kleszczewski pochwalił młodzież za postawę i wybór takiej formy spędzania wolnego czasu, gdzie poza odpoczynkiem wiele obozowego czasu poświęcono na zajęcia ze sprzętem ratowniczo – gaśniczym.

Wicewojewoda śląski Jan Chrząszcz życzył obozowiczom, aby praca w strażackich mundurach była źródłem satysfakcji i powodem do dumy, a także podziękował kadrze i organizatorom obozu za swój wolny czas, który poświęcają na szkolenie młodzieżowych drużyn pożarniczych.

W trakcie obozu realizowanych jest wiele ciekawych zajęć, w trakcie których młodzież może poszerzyć wiedzę m.in. z zakresu pożarnictwa, zasad udzielania pierwszej pomocy, ekologii. Po odpowiednim przeszkoleniu na obozie obowiązuje przestrzeganie musztry i regulaminu służby wewnętrznej w strażach pożarnych.

Poza zajęciami związanymi ze szkoleniem pożarniczym młodzież aktywnie wypoczywa zwiedzając okolice, a przy sprzyjającej pogodzie korzysta z plażowania i kąpieli w jeziorze.

JJ