ZMIANA GODZIN DYŻURU W PUNKCIE NIEODPŁATNEJ POMOCY PRAWNEJ W WILAMOWICACH W DNIU 2 LISTOPADA 2018 r.
Dnia 2.11.2018 r. ( piątek) w związku ze skróconym czasem pracy Centrum Zachowania Dziedzictwa Kulturowego w Wilamowicach, ul. Paderewskiego 3 – nieodpłatna pomoc prawna będzie udzielana w godzinach 9:00-13:00.

REJESTRACJA POJAZDÓW
UWAGA!!!
Wydział Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej uprzejmie informuje, że w okresie od 10.09.2018 r. będą prowadzone prace remontowe w pomieszczeniach REJESTRACJI POJAZDÓW znajdujących się w Bielsku-Białej, wobec czego obsługa Klientów będzie realizowana w następujących pomieszczeniach:
Pokój nr 9 (parter – stanowiska PRAW JAZDY) – ODBIÓR DOWODU REJESTRACYJNEGO, ZGŁOSZENIE ZBYCIA (inne – wg listy wywieszonej na parterze),
Sala nr 122 (I piętro) – REJESTRACJA POJAZDÓW i POZOSTAŁE SPRAWY.
BILETY BĘDĄ WYDAWANE NA PARTERZE
Informujemy również, że w tym okresie nie będzie możliwe umawianie wizyt do REJESTRACJI POJAZDÓW w Bielsku-Białej.
Za utrudnienia przepraszamy.

Wyróżnienie dla starosty

12 Cze 2018

Wczoraj w siedzibie Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach podczas Walnego Zgromadzenia Sprawozdawczo – Wyborczego starosta bielski Andrzej Płonka otrzymał tytuł Honorowego Członka Regionalnej Izby Gospodarczej.

To prestiżowe wyróżnienie wręczono staroście bielskiemu w podziękowaniu za jakość współpracy z Izbą, inicjatywy, które przyczyniły się do jej rozwoju i miały udział w tworzeniu nowoczesnego wizerunku samorządu gospodarczego w Polsce.

Tytułem tym uhonorowano także wójta gminy Jasienica Janusza Pierzynę.

Przypomnijmy, że starosta A. Płonka był laureatem Platynowego Lauru Umiejętności i Kompetencji w kategorii „Pro publico bono” w roku 2008. Wyróżnienia te przyznaje właśnie Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach co roku, od 1992 roku.

Podczas spotkania w dniu 11 czerwca wybrano nowego prezesa Izby, który zastąpił Tadeusza Donocika, przez 28 lat prężnie zarządzającego i kierującego Izbą. Nowym prezesem RIG-u został dotychczasowy wiceprezes Tomasz Zjawiony.

Nowy prezes poinformował media, że w swojej pracy zamierza akcentować networking i relacje wewnętrzne firm członkowskich, będzie wspierać innowacyjność i konkurencyjność przedsiębiorstw oraz rozwój młodych przedsiębiorców.

/A. Macher, foto; źródło: Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach/