• Dożynki
UMAWIANIE WIZYT
UWAGA!!!
Wydział Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej uprzejmie informuje, że w okresie od
21.08.2018 r. do 28.09.2018 r. nie będzie możliwe umawianie wizyt do REJESTRACJI POJAZDÓW w Bielsku-Białej.

Otwarto nowoczesny kompleks obiektów dla Policji

01 Cze 2018

Niech nowa komenda działa i pracuje na rzecz bezpieczeństwa wszystkich mieszkańców bielskiego regionu. Bezpieczeństwo obywateli jest bowiem priorytetem, tymi słowami zwrócił się Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachim Brudziński do obecnych na uroczystym otwarciu nowej siedziby Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej przy ul. Wapiennej 45.

W uroczystości uczestniczyli m.in. Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Stanisław Szwed, Wojewoda Śląski Jarosław Wieczorek wraz z I Wicewojewodą Janem Chrząszczem, Starosta Bielski Andrzej Płonka, Przewodniczący Rady Powiatu w Bielsku – Białej Jan Borowski. W otwarciu nowej komendy udział wzięli także  parlamentarzyści, przedstawiciele władz samorządowych, sądów i prokuratury, a także zaprzyjaźnionych służb mundurowych.

Następnie Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji symbolicznie przekazał klucze do nowej komendy Komendantowi Miejskiemu Policji w Bielsku-Białej insp. Krzysztofowi Herzykowi.

Zgodnie z tradycją, budynek został poświęcony przez Księdza Biskupa Roman Pindla oraz ks. Karola Mozora.

Pięciokondygnacyjny budynek administracyjny ma powierzchnię użytkową ponad 16 tys. m², natomiast budynek stacji obsługi pojazdów i gospodarczy powierzchnię ponad 1100 m². Koszt inwestycji, to 96 mln zł. Kwota ta objęła budowę oraz pełne wyposażenie w sprzęt kwaterunkowy.

Kompleks obiektu składa się z budynku administracyjnego, w którym zlokalizowano są wydziały bielskiej komendy, Centralne Biuro Śledcze Policji, Wydział Techniki Operacyjnej KWP w Katowicach.

W ramach projektu powstał rownież: budynek kojców dla 16 psów służbowych, strzelnica kryta czterostanowiskowa z 25 metrową osią strzelecką, sala gimnastyczna wraz z siłownią pod pierwszym patio, stacja obsługi pojazdów służbowych. Nowa komenda służy blisko 1700 funkcjonariuszom.

W trakcie uroczystości głos zabrał także Starosta Bielski Andrzej Płonka, który w imieniu samorządowców pogratulował policjantom nowoczesnego kompleksu obiektów, a także zadeklarował pomoc w stałej poprawie warunków pracy.

tekst i foto: Jarosław Jesionka