• Dożynki
UMAWIANIE WIZYT
UWAGA!!!
Wydział Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej uprzejmie informuje, że w okresie od
21.08.2018 r. do 28.09.2018 r. nie będzie możliwe umawianie wizyt do REJESTRACJI POJAZDÓW w Bielsku-Białej.

90 lat OSP w Mesznej

29 Maj 2018

26 maja Ochotnicza Straż Pożarna w Mesznej obchodziła jubileusz 90 –lecia.

Po uroczystej mszy świętej w kościele parafialnym i przemarszu na boisko szkolne rozpoczęła się część oficjalna poświęcona historii jednostki, jej dokonań, pracy na rzecz środowiska lokalnego. Wspominano ufundowanie pierwszego sztandaru, założenie żeńskiej drużyny, zakup pierwszego wozu strażackiego, pierwszy wpis do kroniki OSP.

W dowód uznania za podejmowane inicjatywy OSP Meszna otrzymała honorową odznakę za zasługi dla województwa śląskiego, sztandar OSP udekorowała w imieniu samorządu wojewódzkiego radna Sejmiku Województwa Śląskiego Danuta Kożusznik. Podczas uroczystości, którą prowadził prezes OSP Jerzy Ślusarczyk wyróżniono za zasługi w pożarnictwie wielu strażaków oraz wręczono nagrody dla laureatów gminnego etapu konkursu wiedzy pożarniczej. Wzruszającym momentem było uhonorowanie członków OSP za wieloletnią służbę strażacką, m.in. za 60 –letni staż pracy w jednostce odznaczenie otrzymała Stanisława Siuda, która nieprzerwanie przez 25 lat prowadziła tę jednostkę będąc jej prezesem.

Uroczystość w Mesznej swoją obecnością zaszczyciło wielu reprezentantów wojewódzkiego, powiatowego i gminnego Zarządu OSP, nie zbrakło również Grzegorza Piestraka zastępcy komendanta Państwowej Straży Pożarnej, wójta gminy Wilkowice Mieczysława Rączki oraz starosty bielskiego Andrzeja Płonki z wiceprzewodniczącym rady Powiatu Grzegorzem Gaborem i radnymi Janiną Janicą – Piechotą i Grzegorzem Gawędą.

Jubileuszowe spotkanie uświetnił doskonały występ młodzieżowej orkiestry dętej z Wilkowic oraz występ zespołu „Proboszczowie”.

/Tekst i foto: A. Macher/