• Dożynki
UWAGA!!!
W związku z planowaną przerwą techniczną w działaniu systemu teleinformatycznego
w dniach 20 i 21 września 2018 (czwartek , piątek) nie będzie prowadzona obsługa klientów w Wydziale Geodezyjno-Kartograficznym.
Za wszelkie utrudnienia przepraszamy

REJESTRACJA POJAZDÓW
UWAGA!!!
Wydział Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej uprzejmie informuje, że w okresie od 10.09.2018 r. będą prowadzone prace remontowe w pomieszczeniach REJESTRACJI POJAZDÓW znajdujących się w Bielsku-Białej, wobec czego obsługa Klientów będzie realizowana w następujących pomieszczeniach:
Pokój nr 9 (parter – stanowiska PRAW JAZDY) – ODBIÓR DOWODU REJESTRACYJNEGO, ZGŁOSZENIE ZBYCIA (inne – wg listy wywieszonej na parterze),
Sala nr 122 (I piętro) – REJESTRACJA POJAZDÓW i POZOSTAŁE SPRAWY.
BILETY BĘDĄ WYDAWANE NA PARTERZE
Informujemy również, że w tym okresie nie będzie możliwe umawianie wizyt do REJESTRACJI POJAZDÓW w Bielsku-Białej.
Za utrudnienia przepraszamy.

Hiszpańscy nauczyciele w Czechowicach - Dziedzicach

04 Maj 2018

W kwietniu b.r. Zespół Szkół Technicznych i Licealnych w Czechowicach-Dziedzicach gościł grupę 3 nauczycieli z partnerskiej szkoły hiszpańskiej Instituto de Educacion Secundaria la Creueta w Onil.

W trakcie 5-dniowej wizyty Hiszpanie przede wszystkim obserwowali, jak pracują polscy nauczyciele. Poznali polski system edukacyjny, zobaczyli wyposażenie ZSTiL: pracownie przedmiotów zawodowych, zaplecze sportowe, bibliotekę. Odwiedzili też Walcownię Metali „DZIEDZICE” – miejsce praktyk uczniów ZSTiL.

Hiszpańscy nauczyciele byli też w Starostwie Powiatowym w Bielsku - Białej, gdzie spotkali się z Członkiem Zarządu Powiatu Bielskiego  Stanisławem Piętą. Była to okazja do wymiany doświadczeń na temat systemów edukacji, warunków kształcenia w szkołach technicznych i zawodowych oraz sposobów zarządzania oświatą w obu krajach.

Goście zwiedzili również zamek w Pszczynie, Muzeum Auschwitz-Birkenau i Kraków.

Zarówno polscy jak i hiszpańscy nauczyciele wyrazili chęć kontynuowania współpracy obu szkół.

Grażyna Skęczek