• Dożynki
UWAGA!!!
W związku z planowaną przerwą techniczną w działaniu systemu teleinformatycznego
w dniach 20 i 21 września 2018 (czwartek , piątek) nie będzie prowadzona obsługa klientów w Wydziale Geodezyjno-Kartograficznym.
Za wszelkie utrudnienia przepraszamy

REJESTRACJA POJAZDÓW
UWAGA!!!
Wydział Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej uprzejmie informuje, że w okresie od 10.09.2018 r. będą prowadzone prace remontowe w pomieszczeniach REJESTRACJI POJAZDÓW znajdujących się w Bielsku-Białej, wobec czego obsługa Klientów będzie realizowana w następujących pomieszczeniach:
Pokój nr 9 (parter – stanowiska PRAW JAZDY) – ODBIÓR DOWODU REJESTRACYJNEGO, ZGŁOSZENIE ZBYCIA (inne – wg listy wywieszonej na parterze),
Sala nr 122 (I piętro) – REJESTRACJA POJAZDÓW i POZOSTAŁE SPRAWY.
BILETY BĘDĄ WYDAWANE NA PARTERZE
Informujemy również, że w tym okresie nie będzie możliwe umawianie wizyt do REJESTRACJI POJAZDÓW w Bielsku-Białej.
Za utrudnienia przepraszamy.

Wiara inspiruje poetów

04 Kwi 2018

3 kwietnia w Gminnej Bibliotece Publicznej w Bestwinie uroczyście podsumowano XVI Ogólnopolski Konkurs Poezji Religijnej o Palmę Wielkanocną.

W tym roku na ten wyjątkowy konkurs, nad którym patronat przyjęli starosta bielski Andrzej Płonka i wójt gminy Bestwina Artur Beniowski, wpłynęło 450 utworów poetyckich. Wszystkie wiersze są piękne, wzruszające, głęboko zapadają w serce i pamięć, dotykają ważnych dla nas spraw: wiary, miłości, przyjaźni, tęsknoty za bliskimi, relacji z Bogiem, szacunku do otaczającej przyrody. Na konkurs napływają prace z całego kraju, ich autorzy z reguły o konkursowej rywalizacji dowiadują się z Internetu.

Na uroczystości wręczenia nagród nie mogło zabraknąć władz samorządowych gminy Bestwina na czele z wójtem Arturem Beniowskim i przewodniczącym Rady Jerzym Stanclikiem oraz reprezentantów gminnych organizacji i stowarzyszeń. Gości przywitała serdecznie dyrektor bilbioteki Teresa Lewczak, dobry duch całego przedsięwzięcia.

Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali pięknie wydany tomik nagrodzonych w tym konkursie wierszy z interesującą oprawą graficzną autorstwa fotografa Darka Czernka, przedstawiającą zdjęcia zabytkowych polichromii , niedawno odkrytych w bestwińskim kościele. Słowo wstępne do tomiku pt. „wiara” wykonał redaktor naczelny „Magazynu Gminnego” Sławomir Lewczak.

Na zakończenie spotkania z autorskim repertuarem słowno – muzycznym wystąpiła Krystyna Pryszczyk, aktorka scen polskich i zagranicznych, która także czytala wiersze laureatów.

Jury w składzie: Alina Świeży – Sobel, dyrektor oddziału „Gościa Niedzielnego” w Bielsku – Białej, Alina Macher redaktor naczelna „Mojego Powiatu”, Juliusz Wątroba poeta i satyryk, ks. Jacek Pędziwiatr dyrektor Radia Anioł Beskidów w tym roku nagrodzili:

W kategorii I - uczniowie szkół podstawowych:

miejsce I –Michał Skowronek z Bytomia za wiersz „Nic się nie zmieni?”

miejsce II – Anna Wiktoria Biliczak z Jędrzychowa za wiersz „Modlitwa dziecka”

miejsce III – Zofia Pietrasik ze Szczecina za wiersz „21:37”

wyróżnienie-Karolina Kukla z Nowego Wiśnicza za wiersz „Wiara”

wyróżnienie- Julia Głowacka z Dębnicy Kaszubskiej za wiersz „Boże, przecież wiesz”

W kategorii II – uczniowie szkół gimnazjalnych i średnich:

miejsce I –Małgorzata Sobkiewicz z Agatówki za wiersz: „Polna modlitwa”

miejsce II – Agata Mazurek z Niedrzwicy Dużej za wiersz „Help!”

miejsce III –Maciej Henryk Modzelewski  z Białobrzegów za wiersz „Kościółek. Zadumanie w modlitwie”

wyróżnienie- Magdalena Flisiak z Lublina za wiersz „*** Zrozumiałam”

W kategorii III - dorośli:

miejsce I –Iwona Świerkula z Warszawy za wiersz „Modlitwa poranna”

miejsce II – Ewa Jowik z Łaz za wiersz „Psia modlitwa”

miejsce III- Renata Beata Diaków z Nowogrodu Bobrzańskiego za wiersz „A. w popękanej skorupie”

wyróżnienie – Wanda Kamyk  ze Starych Bielic za wiersz „Piąte – Nie zabijaj!”

wyróżnienie – Jacek Franciszek Brzostowski z Sieradza za wiersz „Znaleźć”

W imieniu nagrodzonych Wanda Kamyk złożyła podziękowania na ręce dyrektor Teresy Lewczak za sympatyczną i przyjazną atmosferę w bestwińskiej książnicy oraz za organizację tego wyjątkowego konkursu, który promuje i popularyzuje poetycką wrażliwość i religijne inspiracje.

/A.M/