• Dożynki
AWARIA SYSTEMU POJAZD I KIEROWCA
Za utrudnienia przepraszamy.

UWAGA!!!
W związku z planowaną przerwą techniczną w działaniu systemu teleinformatycznego
w dniach 20 i 21 września 2018 (czwartek , piątek) nie będzie prowadzona obsługa klientów w Wydziale Geodezyjno-Kartograficznym.
Za wszelkie utrudnienia przepraszamy

REJESTRACJA POJAZDÓW
UWAGA!!!
Wydział Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej uprzejmie informuje, że w okresie od 10.09.2018 r. będą prowadzone prace remontowe w pomieszczeniach REJESTRACJI POJAZDÓW znajdujących się w Bielsku-Białej, wobec czego obsługa Klientów będzie realizowana w następujących pomieszczeniach:
Pokój nr 9 (parter – stanowiska PRAW JAZDY) – ODBIÓR DOWODU REJESTRACYJNEGO, ZGŁOSZENIE ZBYCIA (inne – wg listy wywieszonej na parterze),
Sala nr 122 (I piętro) – REJESTRACJA POJAZDÓW i POZOSTAŁE SPRAWY.
BILETY BĘDĄ WYDAWANE NA PARTERZE
Informujemy również, że w tym okresie nie będzie możliwe umawianie wizyt do REJESTRACJI POJAZDÓW w Bielsku-Białej.
Za utrudnienia przepraszamy.

Konkurs recytatorski - rozstrzygnięty

29 Mar 2018

W siedzibie Starostwa Powiatowego 28 marca uroczyście podsumowano XX Powiatowy Konkurs Recytatorski „Słońce, słońce - i - życie…” pod patronatem starosty bielskiego Andrzeja Płonki. Konkursowe eliminacje odbyły się 21 marca w Pałacu Czeczów w Kozach. Wzięło w nich udział 66 recytatorów wyłonionych w konkursach szkolnych w 20 szkołach podstawowych i gimnazjalnych ze wszystkich gmin powiatu bielskiego. Recytatorów oceniała komisja w składzie: Halina Kubisz – Muła – przewodnicząca jury, instruktor teatralny, Janusz Legoń – krytyk teatralny i Sławomir Miska – aktor Teatru Polskiego w Bielsku-Białej.

Spotkanie w Starostwie, po przywitaniu gości przez kierownika Biura Promocji Powiatu, Kultury, Sportu i Turystyki Jolanty Konior, rozpoczęło się recytacją w wykonaniu zdobywczyni I miejsca w kategorii klas I – III: Sary Sałaty z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Hecznarowicach.

Przypomnijmy zwycięzców tegorocznego konkursu „Słońce, słońce – i życie”:

W kategorii klas I – III

I miejsce – Sara Sałata – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Hecznarowicach

II miejsce – Weronika Benek – Szkoła Podstawowa nr 5 w Czechowicach-Dziedzicach

III miejsce – Wiktor Cios - Szkoła Podstawowa im. B. Chrobrego w Rybarzowicach

III miejsce – Natasza Janik - Szkoła Podstawowa nr 4 im. Orła Białego w Czechowicach-Dziedzicach

Wyróżnienia: Karina Dziedzic - Szkoła Podstawowa nr 1 im. Wł. Jagiełły w Wilkowicach, Martyna Dyla - Szkoła Podstawowa nr 5 w Czechowicach-Dziedzicach

W kategorii klas IV-VI:

I miejsce – Julian Broniewski - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Mesznej

I miejsce – Dominik Sałata – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Hecznarowicach

II miejsce – Teofil Kufel -Szkoła Podstawowa nr 4 im. Orła Białego w Czechowicach-Dziedzicach

II miejsce – Zofia Czarniecka - Szkoła Podstawowa im. Wł. Broniewskiego w Międzyrzeczu

Wyróżnienia: Emilia Kurowska- Szkoła Podstawowa im. J. Kukuczki w Kalnej, Karolina Wójcik - Szkoła Podstawowa im. B. Chrobrego w Rybarzowicach

W kategorii klas VII I Gimnazjum:

I miejsce – Klaudia Kidoń - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rudzicy

II miejsce – Katarzyna Żbel - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rudzicy

III miejsce – Julia Polaczek – Katolicka Szkoła Podstawowa im. Św. Brata Alberta w Czechowicach-Dziedzicach

Wyróżnienia: Jagoda Pytlowany Szkoła Podstawowa nr 2 im. Gen. broni St. Maczka w Jaworzu, Anna Kołodziejczyk Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Czechowicach-Dziedzicach, Dominika Jagieła Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Pisarzowicach, Maria Gąszcz Zespół Szkół w Wilamowicach.

Przewodnicząca jury Halina Kubisz – Muła gratulowała młodym recytatorom i ich instruktorom dokonań oraz podkreśliła, że z satysfakcją komisja odnotowała dużą liczbę uczestników i ich staranne przygotowanie do konkursu tak pod względem doboru tekstów, jak i wykonania.

Nagrody laureatom wręczali: wicestarosta Grzegorz Szetyński, przewodnicząca Komisji Edukacji, Kultury i Sztuki Rady Powiatu Barbara Adamska i radna Rady Powiatu Dorota Nikiel.

Przewodnicząca Barbara Adamska życzyła wszystkim recytatorom oraz ich opiekunom dalszych dokonań w realizowaniu swoich pasji w odkrywaniu sztuki żywego słowa i wytrwałości w jego doskonaleniu. W przeddzień Świąt Wielkiej Nocy złożyła także wszystkim serdeczne życzenia świąteczne.

XX Rejonowy Konkurs Recytatorski „Słońce, słońce - i - życie …” odbędzie się 6 kwietnia w Miejskim Domu Kultury im. Wiktorii Kubisz w Bielsku-Białej. Trzymamy kciuki za naszych laureatów życząc im dalszych sukcesów.

/Tekst i foto: A. Macher/