Konwent Wójtów i Burmistrzów

27 Mar 2018

W Starostwie Powiatowym w Bielsku – Białej miał miejsce Konwent Wójtów i Burmistrzów Powiatu Bielskiego. Konwent prowadził Starosta Bielski Andrzej Płonka W części merytorycznej dotyczył planów współpracy gmin i powiatów w realizacji zadań inwestycyjnych w b. r. w tym szczególnie inwestycji drogowych. Powiat i gminy planują w 2018 roku  realizację wielu kluczowych inwestycji drogowych takich jak np: ul. Strumieńska w gminie Jasienica, ul. Przecznia w Kozach, rondo w Bestwinie, zatoki autobusowe w Wilkowicach i Ligocie i szereg innych. Kluczową kwestią w realizacji tych zadań jest wspólne finansowanie gmin i powiatu.

Starosta Andrzej Płonka na ręce wójtów i burmistrzów złożył wielkanocne życzenia dla wszystkich mieszkańców gmin należących do powiatu bielskiego.

JJ