• Kultura kluczem do naszej wyobraźniPowiat Bielski Więcej
  • W Wilamowicach inaugurowano kolejny sportowy rok szkolnyPowiat Bielski Więcej
  • Pieszo przez szlaki powiatu bielskiegoPowiat Bielski Więcej
  • XVIII Powiatowe Spotkania Amatorskich Grup Artystycznych "SAGA" Powiat Bielski Więcej
  • Smacznie, tanecznie i śpiewająco czyli Święto Powiatu BielskiegoPowiat Bielski Więcej
  • Antoni Mleczko z Wilamowic laureatem tegoroczej Nagrody im.ks.LondzinaPowiat Bielski Więcej
UWAGA !
INFORMUJEMY, ŻE Z DNIEM 13.11.2017 r.
MINISTERSTWO CYFRYZACJI WPROWADZIŁO NOWY
SYSTEM REJESTRACJI I OBSŁUGI POJAZDÓW: „CEPIK 2.0”.
W ZWIAZKU Z TYM, WYSTĘPUJĄ
UTRUDNIENIA W OBSŁUDZE KLIENTÓW.

Kolędowanie w czechowickim Zespole Szkół nr 4

09 Sty 2018

Zespół Szkół nr 4 w Czechowicach-Dziedzicach 5 stycznia przekonywał, że nic tak nie zbliża społeczności szkolnej do siebie jak wspólne przeżywanie Bożego Narodzenia w radosnej atmosferze kolędowania. Uroczystość swoją obecnością uświetnili przedstawiciele organu prowadzącego: członkowie Zarządu Powiatu Stanisław Pięta i Katarzyna Adamiec, przewodnicząca Komisji Edukacji, Kultury i Sztuki Rady Powiatu Barbara Adamska, radna Rady Powiatu Bielskiego, dyrektor czechowickiej biblioteki Ewa Kmiecik - Wronowicz, a także zastępca dyrektora bielskiej Delegatury Kuratorium Oświaty Elżbieta Sobieska i przewodniczący Rady Rodziców Rafał Pająk, przedstawiciele władz lokalnych oraz dyrektorzy i przedstawiciele zaprzyjaźnionych placówek i instytucji.

W części artystycznej uczniowie zaprezentowali klimatyczną inscenizację, która przypomniała wszystkim dlaczego Sprawca radości przychodzi na ziemię pomiędzy ludzi. Przestawienie dynamicznie przywoływało wiele obrazów z życia codziennego współczesnej rodziny, ale jak przystało na prawdziwe jasełka nie zabrakło również Adama i Ewy z raju, szatana, Świętej Rodziny, pastuszków oraz aniołków. Uczniowie, nauczyciele i rodzice przekonywali zgromadzoną publiczność, że chwałę Nowonarodzonemu można oddawać na różne sposoby. Tanecznym krokiem, wygrywaniem kolęd na różnych instrumentach, śpiewaniem kolęd oraz światowych świątecznych przebojów również w wersji anglojęzycznej, przekazywali radość wszem i wobec.

Chwilę wzruszeń dostarczyli również uczniowie posługujący się mową alternatywnej komunikacji.

Ogromnie cieszy fakt, że rodzice uczniów aktywnie włączyli się w kolędowanie dając popis swoim talentom wokalnym. Podczas radości wspólnego kolędowania, nie można było zapomnieć również o sia Zespół Szkół nr 4 w Czechowicach-Dziedzicach 5 stycznia przekonywał, że nic tak nie zbliża społeczności szkolnej do siebie jak wspólne przeżywanie Bożego Narodzenia w radosnej atmosferze kolędowania. nie można było zapomnieć o świątecznym stole, tory kusił poczęstunkiem, obfitował w kulinarne niespodzianki, przygotowane przez uczniów, rodziców i nauczycieli szkoły.