Piękny gest samorządu powiatu bielskiego

08 Sty 2018

Bielskie Pogotowie Ratunkowe na wniosek  samorządu powiatu bielskiego przekazało samochód ratownictwa medycznego dla szpitala w Kicmaniu na Ukrainie Powiat kicmański od wielu lat jest partnerem powiatu bielskiego. Jest to w pełni wyposażona karetka Mercedes Sprinter z napędem na cztery koła. W związku z tym, że jest to pięcioletnie auto, nie może już być używane w naszym systemie ratownictwa. Uroczystego przekazania auta dokonał Starosta Bielski Andrzej Płonka w towarzystwie Członków Zarządu Katarzyny Adamiec, Stanisława Pięty i dyrektora BPR Wojciecha Waligóry. Odbierający auto dyrektor szpitala w Kicmaniu dziękując za piękny dar zauważył, że będzie ono wręcz niezbędne dla ich medycznej  placówki.

Dodajmy, że bielska placówka pogotowia w 2017 roku wzbogaciła się o dwie nowoczesne karetki, a zakup trzeciej planowany jest na bieżący rok.

J.J.