ZMIANA GODZIN DYŻURU W PUNKCIE NIEODPŁATNEJ POMOCY PRAWNEJ W WILAMOWICACH W DNIU 2 LISTOPADA 2018 r.
Dnia 2.11.2018 r. ( piątek) w związku ze skróconym czasem pracy Centrum Zachowania Dziedzictwa Kulturowego w Wilamowicach, ul. Paderewskiego 3 – nieodpłatna pomoc prawna będzie udzielana w godzinach 9:00-13:00.

REJESTRACJA POJAZDÓW
UWAGA!!!
Wydział Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej uprzejmie informuje, że w okresie od 10.09.2018 r. będą prowadzone prace remontowe w pomieszczeniach REJESTRACJI POJAZDÓW znajdujących się w Bielsku-Białej, wobec czego obsługa Klientów będzie realizowana w następujących pomieszczeniach:
Pokój nr 9 (parter – stanowiska PRAW JAZDY) – ODBIÓR DOWODU REJESTRACYJNEGO, ZGŁOSZENIE ZBYCIA (inne – wg listy wywieszonej na parterze),
Sala nr 122 (I piętro) – REJESTRACJA POJAZDÓW i POZOSTAŁE SPRAWY.
BILETY BĘDĄ WYDAWANE NA PARTERZE
Informujemy również, że w tym okresie nie będzie możliwe umawianie wizyt do REJESTRACJI POJAZDÓW w Bielsku-Białej.
Za utrudnienia przepraszamy.

Nowa jednostka - Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie

04 Sty 2018

Uprzejmie informujemy, że z dniem 1 stycznia 2018 r., na podstawie ustawy Prawo Wodne z dnia 20 lipca 2017 r. (Dz. U. z 2017 r. poz. 1566), została utworzona państwowa osoba prawna Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie.

Zgodnie z art. 527 ustawy – Prawo wodne z dniem wejścia w życie ustawy należności, zobowiązania, prawa i obowiązki Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej oraz regionalnych zarządów gospodarki wodnej, będących państwowymi jednostkami budżetowymi, stają się odpowiednio należnościami, zobowiązaniami, prawami i obowiązkami Wód Polskich.

W skład Wód Polskich wchodzą następujące jednostki organizacyjne:

1. Krajowy Zarząd Gospodarki Wodnej
  2. Regionalne Zarządy Gospodarki Wodnej
  3. Zarządy zlewni
  4. Nadzory zlewni

Informujemy, że wszelkie formalności, zgodne z kompetencjami ustawowymi PGW WP mogą być zgłaszane we wszystkich jednostkach organizacyjnych Wód Polskich, bez względu na granice administracyjne obszaru ich działania (adresy placówek przedstawia załącznik nr 1 i załącznik nr 2) .

Wszelkie informacje i wyjaśnienia dotyczące np.:

- pozwolenia wodnoprawnego w zakresie wykonania urządzeń wodnych i szczególnego korzystania z wód można uzyskać w RZGW lub w zarządzie zlewni,

- zgłoszenia wodnoprawnego można uzyskać w nadzorze wodnym,

- decyzji wymaganych dla obszarów szczególnego zagrożenia powodzią oraz na wałach przeciwpowodziowych i w ich sąsiedztwie można uzyskać w RZGW,

- decyzji dotyczących urządzeń melioracji można uzyskać w RZGW.

Zobacz Dokument

prawo wodne - adresy placówek nadzory zlewnie