ZMIANA GODZIN DYŻURU W PUNKCIE NIEODPŁATNEJ POMOCY PRAWNEJ W WILAMOWICACH W DNIU 2 LISTOPADA 2018 r.
Dnia 2.11.2018 r. ( piątek) w związku ze skróconym czasem pracy Centrum Zachowania Dziedzictwa Kulturowego w Wilamowicach, ul. Paderewskiego 3 – nieodpłatna pomoc prawna będzie udzielana w godzinach 9:00-13:00.

REJESTRACJA POJAZDÓW
UWAGA!!!
Wydział Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej uprzejmie informuje, że w okresie od 10.09.2018 r. będą prowadzone prace remontowe w pomieszczeniach REJESTRACJI POJAZDÓW znajdujących się w Bielsku-Białej, wobec czego obsługa Klientów będzie realizowana w następujących pomieszczeniach:
Pokój nr 9 (parter – stanowiska PRAW JAZDY) – ODBIÓR DOWODU REJESTRACYJNEGO, ZGŁOSZENIE ZBYCIA (inne – wg listy wywieszonej na parterze),
Sala nr 122 (I piętro) – REJESTRACJA POJAZDÓW i POZOSTAŁE SPRAWY.
BILETY BĘDĄ WYDAWANE NA PARTERZE
Informujemy również, że w tym okresie nie będzie możliwe umawianie wizyt do REJESTRACJI POJAZDÓW w Bielsku-Białej.
Za utrudnienia przepraszamy.

Fundusz Naturalnej Energii

21 Gru 2017

20 grudnia nastąpiło rozstrzygnięcie VIII edycji konkursu grantowego Funduszu Naturalnej Energii ogłaszanego przez GAZ SYSTEM przy współpracy z Fundacją Nasza Ziemia na najlepsze regionalne projekty ekologiczne. Konkurs był skierowany do pięciu województw: dolnośląskiego, mazowieckiego, podkarpackiego, śląskiego i wielkopolskiego. Wśród nagrodzonych projektów znalazł się projekt „ Laboratorium Naukowej Przygody – powietrze” zgłoszony przez Zespół Szkolno-Przedszkolny z Kaniowa i projekt „Arboretum Inspiruje” z czechowickiego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2. Szkoła w Kaniowie dzięki przyznanym środkom wzbogaci się o ogródek meteorologiczny, natomiast szkoła z Czechowic-Dziedzic o mobilną ścieżkę dydaktyczną.

W ramach nagrodzonego grantem w wysokości 10. 000 zł projektu Laboratorium Naukowej Przygody uczniowie będą zapraszani do zgłębiania tajemnic przyrody. W tym roku tematem przewodnim projektu będzie powietrze. Uczniowie poznają właściwości powietrza, zgłębią problematykę zanieczyszczenia tego zasobu oraz poznają sposoby jego ochrony. Trwałem efektem projektu będzie ogródek meteorologiczny, który zostanie zainstalowany na terenie ogrodu przyszkolnego. Projekt wzbogacą 2 konkursy, które przyczynią się do interdyscyplinarnego poznania zagadnień związanych z powietrzem. Całość dopełni wystawa fotograficzna przygotowana przez uczniów.

W ramach projektu Arboretum Inspiruje powstanie 10 elementowa Mobilna Ścieżka Dydaktyczna składająca się z 5 roll-up stanowiących przenośne tablice dydaktyczne, 2 wielkoformatowych gier planszowych, 2 wielkoformatowych kompletów puzzli i 1 domina przyrodniczego wraz z obudową dydaktyczną. Składowe ścieżki dydaktycznej będzie można wykorzystywać w różnej konfiguracji – jako całość lub wybrane tematycznie powiązane elementy. Ścieżka jest mobilna – będzie wypożyczana do innych placówek, które zostaną zaproszone do udziału w projekcie. Przygotowana obudowa dydaktyczna będzie zawierała przykłady zajęć warsztatowych i happeningów, które można organizować z jej wykorzystaniem. Tematyka ścieżki skupia się na 3 zasobach środowiska oraz sposobach ich ochrony :wodzie, ziemi i powietrzu. Całość uzupełnia temat „Eko – Świat” stanowiący zachętę dla każdego do włączenia się w działania proekologiczne. Na początek z przygotowanych materiałów skorzystają uczniowie i przedszkolaki ze szkoły macierzystej, a później ścieżka ruszy w podróż po szkołach i przedszkolach.