• Kultura kluczem do naszej wyobraźniPowiat Bielski Więcej
  • W Wilamowicach inaugurowano kolejny sportowy rok szkolnyPowiat Bielski Więcej
  • Pieszo przez szlaki powiatu bielskiegoPowiat Bielski Więcej
  • Laureat XVIII edycji Nagrody im.ks. LondzinaPowiat Bielski Więcej
  • XVIII Powiatowe Spotkania Amatorskich Grup Artystycznych "SAGA" Powiat Bielski Więcej
  • Smacznie, tanecznie i śpiewająco czyli Święto Powiatu BielskiegoPowiat Bielski Więcej

Podsumowanie dokonań w turystyce

02 Paź 2017

Tegoroczne obchody Światowego Dnia Turystyki, organizowane przez samorząd województwa śląskiego miały miejsce 29 września w Bielsku – Białej, na dziedzińcu Zamku Sułkowskich.

Podczas spotkania uroczyście uhonorowano Dyplomami Marszałka Województwa Śląskiego. osoby, które swoją pracą i działalnością przyczyniają się do rozwoju turystyki w regionie. Jednym z dyplomów uhonorowano także SPA Hotel Jawor w Jaworzu. Ponadto wręczono odznakę honorową Za Zasługi dla Województwa Śląskiego, a Śląska Izba Turystyki przyznała 3 dyplomy Prezesa Śląskiej Izby Turystyki.

Natomiast Grzegorz Chmielewski prezes oddziału śląskiego Polskiej Izby Turystyki uhonorował prestiżową nagrodą "Kompas 2017" Urząd Miejski w Bielsku-Białej  za organizację corocznej plenerowej imprezy w Ustce, podczas której skutecznie promowane jest miasto Bielsko – Biała oraz powiat bielski, cieszyński i żywiecki, a także euroregion Beskidy. Impreza Beskidy w Ustce zyskuje coraz większą popularność, jest przychylnie i z sympatią odbierana przez turystów i wczasowiczów oraz zjednała sobie uznanie wśród branży i prasy turystycznej.

Na uroczystości władze powiatu bielskiego reprezentowali starosta bielski Andrzej Płonka i kierownik Biura ds. Promocji Powiatu Kultury, Sportu i Turystyki w Starostwie Powiatowym Jolanta Konior.

/A. Macher/