• Kultura kluczem do naszej wyobraźniPowiat Bielski Więcej
  • „Plony jesieni” opanowały „Święto Powiatu Bielskiego”Powiat Bielski Więcej
  • Pieszo przez szlaki powiatu bielskiegoPowiat Bielski Więcej
  • Laureat XVIII edycji Nagrody im.ks. LondzinaPowiat Bielski Więcej
  • XVIII Powiatowe Spotkania Amatorskich Grup Artystycznych "SAGA" Powiat Bielski Więcej
„Informacja”
Od 1 Czerwca 2017 Nieodpłatna Pomoc Prawna w Gminie Porąbka będzie udzielana wg nowego harmonogramu:
- Poniedziałek od 13:30 do 15:30
- Środa od 9:00 do 13:00
- Piątek od 10:00 do 14:00

Święto Drzewa

18 Maj 2017

30 maja serdecznie zapraszamy na konferencję pt. „Święto Drzewa wśród pól”.

Konferencja organizowana prze Klub Gaja i bielskie Starostwo Powiatowe odbędzie się 30 maja w siedzibie Starostwa Powiatowego w Bielsku – Białej w sali nr 122. Rejestracja uczestników od 9.30 do 10.00.

Celem konferencji jest upowszechnienie wiedzy na temat różnorodnego potencjału biologicznego na terenach wiejskich wśród mieszkańców wszystkich zawodów, a także uczniów, studentów oraz tych, którzy interesują się tymi zagadnieniami, w szczególności w aspekcie zmian klimatycznych.

Na spotkaniu omówione zostaną również kwestie korzyści płynących ze zrównoważonego rolnictwa oraz rola edukacji w kształceniu proekologicznych postaw i zachowań na rzecz lokalnego dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego.

Wykłady zaprezentują dr hab. prof. Zbigniew Wilczek z Katedry Ekologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego, Maria Siąkała doradca ze Śląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Częstochowie i Marcin Karetta ze Związku Polskich Fotografów Przyrody, współpracownik Zakładu Ekologii Ptaków we Wrocławiu

Konferencja rozpocznie się o godzinie 10.00 i otworzy ją wicestarosta bielski Grzegorz Szetyński.

Projekt: "Święto Drzewa – wśród pól” zaprezentuje prezes Klubu Gaja Jacek Bożek.

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Projekt został dofinansowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Patronaty nad przedsięwzięciem przyjęli: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Marszałek Województwa Śląskiego i Wojewoda Śląski.

/A .Macher/