• Kultura kluczem do naszej wyobraźniPowiat Bielski Więcej
  • W Wilamowicach inaugurowano kolejny sportowy rok szkolnyPowiat Bielski Więcej
  • Pieszo przez szlaki powiatu bielskiegoPowiat Bielski Więcej
  • XVIII Powiatowe Spotkania Amatorskich Grup Artystycznych "SAGA" Powiat Bielski Więcej
  • Smacznie, tanecznie i śpiewająco czyli Święto Powiatu BielskiegoPowiat Bielski Więcej
  • Antoni Mleczko z Wilamowic laureatem tegoroczej Nagrody im.ks.LondzinaPowiat Bielski Więcej
UWAGA !
INFORMUJEMY, ŻE Z DNIEM 13.11.2017 r.
MINISTERSTWO CYFRYZACJI WPROWADZIŁO NOWY
SYSTEM REJESTRACJI I OBSŁUGI POJAZDÓW: „CEPIK 2.0”.
W ZWIAZKU Z TYM, WYSTĘPUJĄ LICZNE
UTRUDNIENIA W OBSŁUDZE KLIENTÓW.

Siódme miejsce dla Powiatu Bielskiego

16 Maj 2017
Podczas XXII Zgromadzenia Ogólnego Związku Powiatów Polskich uroczyście podsumowano ogólnopolski ranking powiatów i gmin.

Jest to jedyna w kraju tego typu rywalizacja konkursowa wszystkich samorządów szczebla gminnego i powiatowego, zarządzana na bieżąco przez ekspertów w trybie on-line.

Ranking, który trwa przez cały rok dotyczy sześciu kategorii jednostek samorządu terytorialnego: powiaty do 60 tys. mieszkańców; powiaty od 60 do 120 tys. mieszkańców; powiaty powyżej 120 tys. mieszkańców; miasta na prawach powiatu; gminy miejskie i miejsko-wiejskie oraz gminy wiejskie. Samorządy oceniane są przez ekspertów według wielu kryteriów tematycznych takich jak: działania proinwestycyjne i prorozwojowe; rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego; rozwój społeczeństwa informacyjnego; rozwój społeczeństwa obywatelskiego; umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji; promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej; wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej; promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych; współpraca krajowa i międzynarodowa; działania promocyjne.
Nagrody za udział w rankingu, okolicznościowe puchary i dyplomy dla zwycięzców, wręczane są corocznie podczas ogólnopolskiej konferencji organizowanej przez Związek Powiatów Polskich. W tym roku miało to miejsce w Kołobrzegu 12 maja podczas XXII Ogólnopolskiego Zgromadzenia ZPP.

Powiat Bielski w rankingu za rok 2016 w kategorii powiatów ziemskich, powyżej 120 tysięcy mieszkańców, zdobył zaszczytne VII miejsce. Puchar i dyplom odebrała w imieniu samorządu powiatu bielskiego Katarzyna Adamiec członek Zarządu Powiatu w Bielsku – Białej.
Warto wspomnieć, że gmina Czechowice – Dziedzice w kategorii gmin miejskich i miejsko – gminnych zdobyła V miejsce, a gmina Kozy w kategorii gmin wiejskich uplasowała się na XX miejscu.

/ Alina Macher, foto: ze zbiorów ZPP/